SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
13 lutego 2011

1. Jutro, w poniedziałek, 14 lutego, przypada święto Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku Ojciec Święty Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym wspomnienie do rangi święta. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie.

Na Mszy św. wieczornej o 17.30 będziemy się modlić, zgodnie z apelem Biskupa Ordynariusza za śp. Arcybiskupa Józefa Życińskiego byłego Ordynariusza naszej diecezji. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy, zawłaszcza grupy i stowarzyszenia parafialne.

2. W środę nowenna do MBNP o 1730  a  w piątek o godz.1730 nowenna do św. Józefa.

3. W piątek o godz.1800 w kaplicy na plebanii spotkanie Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. wraz z żonami.

4. Składamy serdeczne podziękowanie za troskę o czystość naszej świątyni i otoczenia i bardzo prosimy w tym tygodniu na godz. 8.00:

·        poniedziałek: Bednarczyk Ewa, Stopka Anna, Capiga Teresa, Kusiak Małgorzata.

·        sobota: Przybył Helena, Kmieć Józef, Motyka Dorota, Motyka Czesław.

·        Lipiny: Pikul Czesław, Pikul Jerzy.

5. Składka w przyszłą niedziele na Seminarium Duchowne w Tarnowie, zaś składka inwestycyjna za dwa tygodnie.

6. Bardzo gorąco dziękujemy za ofiary na remonty w naszej parafii składane na tacę i w kancelarii oraz przesyłane na konto. Zostały już usunięte stare piece Z przyczyn niezależnych nowe ogrzewanie zostanie uruchomione dopiero w tym tygodniu. Prosimy o modlitwę, abyśmy spłacili zaciągnięte zadłużenie. Przy wejściach do kościoła są do zabrania koperty. Bóg Zapłać za waszą życzliwość i ofiarność.

7. Jeszcze raz dziękujemy Siostrze Lucynie, Pani Marii i kolędnikom misyjnym za zebranie ofiar dla dzieci z Afryki i Ameryki Płd. Wszystkim parafianom za ofiary w kwocie 4830zł. Bóg Zapłać.

8. Trwa okres dokonywania rozliczeń podatkowych, dlatego Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z serdeczną prośbą o przekazania 1% należnego podatku na cele przez nią realizowane.

Przypominamy, że wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. Informujemy równocześnie, że na stronach internetowych Caritas, diecezji i RDN znajduje się bezpłatny program do wypełniania wszystkich rodzajów zeznań podatkowych.

Zachęcamy gorąco do wsparcia dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

9. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele przed sumą Róże: Św. Łucji, św. Agnieszki, bł. Matki Teresy z Kalkuty.

10. Zachęcamy do zakupu Gościa Niedzielnego w którym min. Kolejna część artykułu „Papież musiał zginąć”, czyli niepublikowane dotąd zeznania zamachowca Alego Gacy, „Oszczędne dzieci”, „Jak trwoga to do Boga”.

Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.