Modlitwa za zmarłych 2018

Wypominki listopadowe:

przed każdą Mszą Św. w niedziele listopada

i różaniec z wypominkami pół godziny przed Mszą Św. wieczorną o godz. 17:00;

Wypominki roczne: w każdą niedzielę od grudnia do października;

„Święta i zbawienna jest myśl modlić się

za umarłych, aby byli od grzechu uwolnieni”

(2 Mch 12,45)

Od 1 do 8 listopada, każdorazowo odwiedzając cmentarz i odmawiając modlitwę za zmarłych, możemy uzyskać dla nich odpust zupełny, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach Ojca Św.(np. Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo). Możemy w ten sposób pomóc tym, którzy nas poprzedzili w drodze do domu Ojca.

Dziękujemy za przygotowanie odpustu w Lipinach i wsparcie dla Przemka.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Lipin za przygotowanie Uroczystości Odpustowych i ofiarność, wszystkim za obecność i modlitwę. Szczególne wyrazy uznania i podziękowanie dla Pań które przygotowały posiłek. Wyrazy wdzięczności za wszelką pomoc Straży Pożarnej z Lipin oraz tym, którzy angażowali się w sprzątanie i dekoracje. Dziękuję chórowi parafialnemu i służbie liturgicznej oraz wszystkim zaangażowanym.Dziękujemy również za ofiary na rehabilitację Przemka Ptaka.

Zapraszamy na odpust do Lipin 30.09.2018r.

Odpust w Lipinach ku czci Matki Bożej Różańcowej z Pompei w przyszłą niedzielę 30.09.2018r. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy parafian i gości!!!

Dziękujemy za wspólne pielgrzymowanie 08.09.2018r.

Wyrażamy wdzięczność wszystkim pielgrzymom Pieszej pielgrzymki do Odporyszowa za godne reprezentowanie parafii i modlitwę. Serdecznie dziękuję, ceremoniarzom, lektorom i ministrantom, Siostrom Służebniczkom pomoc ii wszystkim pielgrzymom za zamówioną Msze Św. i modlitwę. Bardzo gorąco dziękuję Strażakom ze Smykowa za zabezpieczenie pielgrzymki i wszelką pomoc oraz mieszkańcom Smykowa za delegację z wieńcem.