Za kolędę dziękujemy.

Dziękujemy za życzliwe i otwarte przyjmowanie nas w swoich domach. Wasze Rodziny i Wasze domy ogarniamy modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem prosząc Boga, aby Was strzegł i ochraniał od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa oraz aby Jego dary i łaski spłynęły na Was w obfitości. Dziękujemy za złożone ofiary, które w części przeznaczymy na Wyższe Seminarium Duchowne, zakony kontemplacyjne, Dom Księży Emerytów oraz na potrzeby parafii. Bóg Zapłać.

Porządek kolędy: 2017/18 r.

Zapraszamy na RORATY ze św. Józefem naszym patronem!!!

W dni powszednie Adwentu w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:30, a we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 6:30 zapraszamy na „RORATY”, czyli Mszę Świętą wotywną o Matce Bożej. W Lipinach roraty we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 17:30.

20 minut przed „roratami” zapraszamy na Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z biednych rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritas, które są już do nabycia w naszym kościele.

Dziękujemy za pomoc w pracach remontowtch 2017r.

Zostały dokończone prace związane z izolacją poziomą metodą iniekcji całego kościoła parafialnego i dzwonnicy ( Koszt prac tegoroczny 60 265,88 zł) oraz prace związane z izolacją pionowa i drenażem części południowej kościoła na kwotę 176 990,75zł Na powyższe prace otrzymaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 25 000zł i ze Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej 15 000,00zł.,z Ministerstwa Kultury w kwocie 150 000,00zł. Bardzo gorąco dziękujemy Panu Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Radcy Ministra Panu Dariuszowi Jankowskiemu. Dziękuję również za wszelką życzliwość Panu Posłowi Wiesławowi Krajewskiemu. Władzom samorządowym Województwa Małopolskiego i Panu Tadeuszowi Kwiatkowskiemu Staroście Powiatu Dąbrowskiego, Markowi Kopii wicestaroście, Marii Sztorc skarbnikowi powiatu, Jerzemu Bączkowi radnemu powiatu oraz radnemu Sejmiku Małopolskiego Bolesławowi Łączyńskiemu za życzliwość względem naszej parafii. Została wykonana nowa toaleta na cmentarzu oraz zadaszenie nad drzwiami. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość Panu Stefanowi Luszowieckiemu oraz P. Markowi Leśniakowi, P. Grzegorzowi Gwoździowi, P. Józefowi Kazibutowi, P. Krzysztofowi Mrozowi, P. Wiesławowi Czerwonemu z synem, P. Krzysztofowi Kawie, P. Józefowi Niemczura, P. Józefowi Starzykowi, P. Piotrowi Wójcikowi, P. Bogdanowi Minorowi, P. Piotrowi Żabie, P. Zenonowi Pikulowi, P. Stanisławowi Żurawskiemu oraz Panu Wiesławowi Żurawskiemu i P. Mirosławowi Majcher. Dziękuję za prace przy odwodnieniu kaplicy cmentarnej Panu Ryszardowi Wnękowi. (koszt ponad 30 000zł)Zostały odnowione krypty księży, dziękuję P. Marianowi Węgrzynowi i P. Mariuszowi Chrabąszczowi. W Lipinach wykonano oświetlenie zewnętrzne (koszt ponad 30 000zł). Bardzo gorąco dziękuję Panu Burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofowi Karczmarskiemu oraz wiceburmistrzowi P. Stanisławowi Ryczkowi. Dziękuję za pomoc Panu Tadeuszowi Krawczykowi oraz Państwu Koziołom i wszystkim zaangażowanym. W Lipinach w kaplicy zostanie wymieniona tablica rozdzielcza a Luszowicach dzięki życzliwości Wójta Gminy Radgoszcz i Rady Gminy powstanie nowy parking przy Domu Parafialnym. Trwają też starania o nowe dotacje. Zostanie wyremontowana zakrystia; Proszę o modlitwę w tej intencji. Z całego serca dziękuję ofiarnym parafianom za troskę o naszą parafię wyrażającą się w darach modlitewnych i ofiarach materialnych. Za wszystkich naszych ofiarodawców modlimy się z wdzięcznością.