VIII Festyn Parafialny.

Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości na VIII Festyn Parafialny w niedziele 20.05.2018

Figura św. Jana Pawła II w naszej świątyni.

Serdecznie dziękuję wspólnocie Róż różańcowych naszej parafii za ufundowanie figury św. Jana Pawła II do naszej świątyni.

Dziękuję Panu Zbigniewowi Świerczkowi i Panu Józefowi Starzykowi za koordynowanie inicjatywy i wszelką pomoc.

Dziękujemy księżom salezjanom Robertowi i Leszkowi Kruczkom za wykonanie figury.

Błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych 2018

Od pustego grobu, Drogim Parafianom, Miłym Gościom i Rodakom, również tym poza granicami naszej ojczyzny, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia, by udzielał zdrowia, pokoju i wszelkich potrzebnych darów. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe Wasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w Waszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika Wasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli Wam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

Triduum Paschalne 2018 r.

Wielki Czwartek

Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godz.1800.

O godz. 2000 Adoracja Najświętszego Sakramentu

2100 Gorzkie Żale część I - Czuwanie prowadzi Akcja Katolicka;

2200 Czuwanie prowadzi Młodzież; Adoracja prywatna do 2230.

Wielki Piątek

830 Gorzkie Żale część II; 900 – 1000 adoracja klasy II i III Gimnazjum Luszowice i Lipiny;

1000 – 1100 adoracja wszystkie klasy Szkoły Podstawowej oraz przedszkolaki Luszowice i Lipiny;

1100 – 1200 adoracja Róże różańcowe; 1200 – 1430 adoracja indywidualna;

1430 Droga Krzyżowa;

1500 Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Gorzkie Żale część III;

1600 – 1700 adoracja Caritas; 1700 – 1800 adoracja indywidualna;

1800 Uroczysta liturgia Męki Pańskiej;

2100 Droga Krzyżowa Modlitwa przy Bożym Grobie (do godziny 2300).

Wielka Sobota

830 Różaniec z Maryją Matką Miłosierdzia;

900 święcenie pokarmów co godzinę do 1300.

Przychodzimy nie tylko święcić pokarmy, ale i na adorację Pana Jezusa przy grobie!!!.

Poświecenie w Lipinach o godz. 1330, w Pniakach przy kapliczce PP Sipiorów o godz. 1400.

1500 Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia, Godzina prywatnej medytacji przy Bożym Grobie. Zakończenie adoracji o 1600.

Wigilia Zmartwychwstania Pańskiego.

Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 2000, a zakończy Procesją Rezurekcyjną wokół kościoła i placu św. Józefa. Pamiętamy o przyniesieniu świec paschalików.

Przepisy liturgiczne stanowią, że w Wielką Sobotę nie wolno przy okazji błogosławieństwa pokarmów święcić wody dla wiernych. Woda jest przypomnieniem chrztu i dlatego błogosławi się ją w czasie Wigilii Paschalnej. Wodę można zaczerpnąć w nocy po zakończeniu Wigilii lub w kolejne dni oktawy Wielkanocy.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny. Msze Święte o godzinie: 700, 830 , 1100 i 1600 Msza Święta – w Lipinach o godz. 945. Codziennie po Mszy Św. wieczornej Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia do Święta Miłosierdzia Bożego.