PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 lutego 2018

1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
  2. Dzisiaj o godzinie 16:00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta – w Lipinach o godzinie 14:00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta i tak będzie przez cały Wielki Post. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  4. We wtorek w Lipinach nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej o godzinie 17:30.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17:30.
  6. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:00.
  7. W piątek o godzinie 15:00 dla dzieci, o godz. 17:00 dla małżonków, rodziców i starszych, o godz. 18:30 dla młodzieży odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Lipinach Droga Krzyżowa w piątek o 16:00 i Msza Święta.
  8. W piątek o 17:30 nowenna do św. Józefa.
  9. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
  10. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: Wielki Post z ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi,- o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej,- o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego,- oraz o Pokorze, którego nigdy dość, czyli zmarłym niedawno wybitnym polskim aktorze. W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym”- obrazek ze św. ojcem Pio oraz jego radami – jak dobrze się spowiadać, oraz:- o ojcu Pio opowiada jego były ministrant;- jak zrobić własną grę planszową. Na półkach obok ogłoszeń są ulotki wyjaśniające jak przekazać dla Caritas jeden procent podatku.
  11. Tradycyjnie w Wielkim Poście rozprowadzamy BARANKI wielkanocne i PASCHALIKI. (Ofiara najniższa 5 zł z czego 3,5 idzie do centrali, a reszta pozostaje w budżecie Caritas parafialnej na dzieła charytatywne.) Baranek i Paschalik jest tylko symbolem – pamiątką złożonej ofiary na chorych i potrzebujących.
  12. Na ołtarzu Matki Bożej są Skarbonki Caritas „DAR Juniora dla Seniora”. Zachęcamy dzieci i młodzież do składania ofiar do skarbonek aby pomóc osobom starszym. Wypełnione skarbonki przynosimy w Wielki Piątek;
  13. W przyszłą niedzielę 25.02.2018r. przed Sumą o 10:30 rozpoczną uroczyście modlitwę Róże rodziców, młodzieży i dzieci. Zelatorzy otrzymają pobłogosławione tajemnice. Powstały dwie Róże Rodziców, do trzeciej brakuje 6 osób. Chętnych rodziców zapraszamy do zapisów w zakrystii.
  14. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 11.03 -14.03.2018r. Poprowadzi je o. Piotr Graduszewski z zakonu Trynitarzy. Natomiast uroczystość odpustowa w naszej parafii przypada w poniedziałek 19.03. 2018r. Prosimy o zaplanowanie urlopu na ten dzień.
  15. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 6 rodzin, ofiarę złożyło 6 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 7:45:Minorczyk Roman, Świerczek Józefa, Marszałek Antoni, Żurawski Marek, Starzyk Bożena; Sobota 7:45:Merchut Władysława, Nowak Krystyna, Nowak Małgorzata, Gajewska Irena, Bajor Anna; Lipiny: Garncarz Krzysztof, Kuta Krystyna.
  16. ZAPOWIEDZI: Krawczyk Tomasz Sebastian, zam. Lipiny i Krawczyk Renata, zam. Lipiny;
  17. W tym tygodniu patronuje nam:22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.
  18. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.
  19. Diecezjalne radio RDN Małopolska zachęca do słuchania w okresie Wielkiego Postu audycji:
    „Radiowe Rozmowy Rekolekcyjne – Droga do szczęścia” o małżeństwie i rodzinie w każdą sobotę o godz.15.30;e  "Drogę krzyżową" (piątki, godz.17.20)  oraz "Gorzkie żale" (niedziela 16.00). Zachęcamy osoby starsze i chore do korzystania z transmisji.
  20. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Stanisław Podedworski z ul. Witosa. Polecajmy śp. Stanisława oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.