WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13 maja 2018

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
  2. Trwa miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. W Lipinach we wtorek, piątek i sobotę o godz. 16:30. Dziękujemy za modlitwę przy kapliczkach i krzyżach w naszej parafii.
  3. Codziennie Nowenna do Ducha Świętego o 18:00, w niedzielę o 16:00. Zapraszamy obowiązkowo kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z III klasy gimnazjum, ich rodziców i rodziny oraz wszystkich parafian dobrej woli. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji młodzieży.
  4. W środę o godz. 15:30Bp Stanisław Salaterski udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania. Kandydaci z kartkami i Krzyżami gromadzą się już o godz. 15:00. Ustawiają się wzdłuż kościoła razem ze świadkami! Świadkowie również ubrani wizytowo! Wszyscy, także rodzice i rodzeństwo przyjmują Komunie Świętą. Spowiedź Święta w poniedziałek o 16:30. Składka w czasie Mszy św. przeznaczona jest na Fundacje Abp Jerzego Ablewicza, która funduje stypendia dla biednej młodzieży kształcącej się.
  5. W środę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli. W dzień imienin pasterza diecezji pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego bp Andrzeja Jeża.
  6. W środę Biskup poświęci do kultu figurę św. Jana Pawła II. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wspólnocie Róż różańcowych za ufundowanie figury do naszej świątyni. Zapraszamy Róże do udziału w tej uroczystości.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30.
  8. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Proszę o obecność.
  9. W piątek o 17:30 godzinki o św. Józefie, nowenna do św. Józefa po godzinkach;
  10. W sobotę 19 maja nasza parafia została zaproszona do udziału w uroczystości odpustowej w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie na godzinę 18:30. Serdecznie proszę o udział w odpuście, aby nasza parafia była godnie reprezentowana. Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Odpust Fatimski.
  11. W przyszłą niedzielę nasz rodak ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn prof. PWSZ będzie przeżywał srebrny jubileusz kapłaństwa. Serdecznie zapraszam na Mszę Św. jubileuszową o godz. 11:00. Za pobożny udział w uroczystej Mszy Św. jubileuszowej w 25 –lecie kapłaństwa można zyskać odpust zupełny.
  12. W przyszłą niedziele Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018r. zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości na VIII Festyn Parafialny. PROGRAM FESTYNU PARAFIALNEGO: Rozpoczęcie festynu o godz. 17:00, możliwość otrzymania „Szczęśliwej cegiełki"; Wybór szczęśliwego numeru nagrody głównej o 20:00; Wśród nagród rower, łóżka i inne bardzo cenne niespodzianki; O 21:00 Zakończenie festynu. Okazja do spotkania, dobrej zabawy, wiele atrakcji dla dzieci i rodziców. Występy dzieci z naszych szkół i przedszkola oraz zespołu muzycznego „Propozycja”;
  13. ZAPOWIEDZI: Kawa Lucjan Adam zam. Swarzów i Wnęk Sylwia Wiktoria zam. Smyków; Kmieć Daniel Krzysztof zam. Nieczajna i Minor Karolina zam. Smyków; Kawula Łukasz Jan zam. Bogumiłowice i Ręczkowicz Agnieszka zam. Luszowice;
  14. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin.Bardzo prosimy aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45:Frąc Władysław, Foszcz Maria, Kijak Teresa ,Bator Danuta, Czerwony Wiesław, sobota na godz.7:45:Kogut Maria, Bator Janina, Ćwiok Krystyna, Wałaszek Bernadetta, Wałaszek Beata; Lipiny: Orłowski Tadeusz, Ogorzelec Wiesław;
  15. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: O wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”, o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans, w „Małym Gościu Niedzielnym”- laurka dla mamy i wiele ciekawych informacji. Oraz tygodnik „Niedziela” w którym świadectwo papieskiego” Anioła Stróża” i refleksja czy św. znów Andrzej Bobola uratuje ojczyznę? Od tego tygodnia będzie można nabyć tygodnik Niedziela, który patronuje naszemu festynowi. Zachęcam do lektury;
  16. Bardzo gorąco dziękuję Wam Drodzy Parafianie za życzenia, modlitwę i Msze Św. w mojej intencji:ks. Wojciechowi, Siostrom zakonnym i Wszystkim Szanownym Parafianom;
  17. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz: „DUCHU ŚWIĘTY, UŚWIĘCAJ NAS PRZEZ EUCHARYSTIĘ” przy Domu Parafialnym odpowiedzialni: Straż Pożarna Smyków, baza materialna Smyków i Kąty; II ołtarz: „SPRAW, PANIE, ABYŚMY BYLI JEDNO” Posesja Państwa Madurów odpowiedzialni Akcja Katolicka, baza materialna Luszowice Górne i Pniaki; III ołtarz: „BOŻE, BŁOGOSŁAW OJCZYZNĘ NASZĄ” Krzyż Solidarności odpowiedzialni Caritas i Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. baza materialna Świerże, ul. Dąbrowska, 600-lecia i pozostałe; IV ołtarz: „ŚW. JÓZEFIE, PROWADŹ NAS DO JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO” Plac św. Józefa (przy figurze św. Józefa) odpowiedzialni Straż Pożarna Lipiny, baza materialna Lipiny.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

1. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Wyrażając naszą wdzięczność za tę materialną pomoc, zapewniamy o modlitwie za Ofiarodawców; Zbliża się jubileusz 100-lecia naszej dostojnej świątyni w duchu wdzięczności można ufundować np. nowe drzwi do naw bocznych.