SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 lipca 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.
  2. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Wyrażając naszą wdzięczność za tę materialną pomoc, zapewniamy o modlitwie za Ofiarodawców, zwłaszcza podczas Nowenny do Matki Bożej i podczas piątkowej nowenny do św. Józefa.
  3. We wtorek w Lipinach o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej
  4. W środę, we wspomnienie św. Krzysztofa, będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcamy do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00.
  6. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30.
  7. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcamy w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.
  8. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 17:50 o17:30 godzinki o św. Józefie. Zapraszamy;
  9. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Moniki, w Lipinach św. Anastazji;
  10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.
  11. Komunikat Biskupa Tarnowskiego: Drodzy Diecezjanie! W dniu 2 grudnia 2017 roku papież Franciszek mianował ks. Mirosława Gucwę biskupem diecezjalnym diecezji Bouar w Republice Środkowoafrykańskiej. Jest on tarnowskim misjonarzem pochodzącym z Pisarzowej koło Limanowej. Święcenia biskupie przyjął 11 lutego bieżącego roku obierając sobie jako zawołanie biskupie hasło „Dla mnie żyć to Chrystus”. Ciesząc się w tych dniach obecnością biskupa Mirosława w naszej diecezji pragniemy wraz z nim podziękować dobremu Bogu za dar jego święceń biskupich. Chcemy także otoczyć modlitwą wszystkie sprawy diecezji mu powierzonej. Uczynimy to w sposób szczególny w pierwszą sobotę sierpnia podczas nabożeństwa fatimskiego w Bazylice pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. Rozpocznie się ono o godzinie 20.00 od Mszy św. na placu sanktuaryjnym pod przewodnictwem biskupa Mirosława, który potem poprowadzi procesję różańcową wokół limanowskiego rynku. Gorąco zapraszam do uczestnictwa w tym nabożeństwie szczególnie mieszkańców ziemi limanowskiej i sądeckiej, a Was drodzy Diecezjanie proszę o modlitwę w intencji biskupa Mirosława i wspólnoty, której posługuje. Niech Matka Boża Bolesna wyprasza im wszelkie potrzebne łaski. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
  12. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym specjalny dodatek - obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa oraz jak dotrzeć do osób, które same być może nie przyszłyby do kościoła i „Niedzieli” w której „na drogach Europy” i „przy stole z przyszłym papieżem”.
  13. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin.Bardzo prosimy, aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45: Majcher Zygmunt, Bednarczyk Anna, Kobos Janina, Kobos Andrzej, Galus Anna;sobota na godz.7:45: Pytel Marzena, Jaje Krystyna, Luszowiecka Elżbieta, Żaba Teresa, Anuszewska Urszula; Lipiny: Kmieć Aneta, Surman Małgorzata;

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.