DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 stycznia 2019

1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
  2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
  3. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe i otwarte przyjmowanie nas w swoich domach. Wasze Rodziny i Wasze domy ogarniamy modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem prosząc Boga, aby Was strzegł i ochraniał od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa oraz aby Jego dary i łaski spłynęły na Was w obfitości. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o zgłoszenie; Bardzo prosimy o przyjazd po księdza. W tym tygodniu kolęda według następującego porządku:  Poniedziałek –od  8:30 jeden Ksiądz od P. Janusza Dobosz w kierunku kościoła do nr 111;Wtorek od  godz. 8:30 jeden Ksiądz od Józefa Kuty pozostałe domy. Przepraszamy za zmianę w kolędzie z przyczyn niezależnych.
  4. W związku z kolędą w tym tygodniu nie będzie Mszy Św. o 17:30 we wtorek w Lipinach;
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17:30.
  6. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.
  7. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 17:30 (17:10 godzinki o św. Józefie).
  8. W sobotę o 12:00 Msza Św. na rozpoczęcie Spotkania Opłatkowego w Lipinach;
  9. Składka do kopert i na tacę w przyszłą niedzielę na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Jesteśmy wdzięczni za ofiarność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Wszystkich Was, Naszych Drogich Darczyńców, otaczamy serdeczną modlitwą i wdzięczną pamięcią prosząc Boga, aby błogosławił Wam w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask.
  10. W przyszłą niedzielę spotkanie opłatkowe dla parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej z naszego dekanatu Tarnów-Północ. O 16:00 Msza Św. a następnie spotkanie w Domu św. Józefa;
  11. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Stanisława w Lipinach św. Agaty.
  12. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 11 rodzin, ofiarę złożyło 11 rodzin. Bardzo prosimy aby o kościół, otoczenie oraz toalety zatroszczyli się: Poniedziałek godz. 7:45: Cierpik Kazimierz, Żurawski Jakub, Żurawska Józefa, Kaziród Stanisław, Wątroba Barbara; Sobota godz. 7:45:Kotlarz Monika, Kozioł Ryszard, Kmieć Maria, Kmieć Roman, Minor Bogdan; Lipiny: Krawczyk Stanisław, Krawczyk Bronisław;
  13. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: o relacji między Kościołem i państwem w Polsce, jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania? obrazek z modlitwą dziadków za wnuki, Polska broni europejskich wartości; Natomiast w „Niedzieli”: Strasburg, niegdyś miasto tysiąca kościołów, dziś miasto wojującego islamizmu, o spotkaniu papieża Franciszka z młodzieżą w Panamie, o próbie sekularyzacji polskiej szkoły, W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” obrazek z modlitwą za babcię i dziadka, czy to co czujemy, czuje nasze serce, w rozmowie z kardiochirurgiem dr. Michałem Zembalą
  14. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że w tym roku nasze PIT-y zostaną przygotowane przez Urzędy skarbowe. Należy zatem sprawdzić czy w odpowiedniej rubryce znajduje się nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Jeżeli tak nie jest należy skorygować wystawiony PIT. Na stronie internetowej Caritas (caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco – jeżeli to konieczne - do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
  15. W tym tygodniu patronują nam: 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu, 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.
  16. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków;

Życzymy wszystkim parafianom i pielgrzymom owocnego roku jubileuszowego.