TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 stycznia 2020

1. Ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
  2. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
  3. Dzisiaj przy okazji kolejnej niedzieli synodalnej jesteśmy zaproszeni do modlitwy za naszą parafię, którą tworzą różni ludzie. Ci bardziej i ci mniej wierzący. Ci praktykujący wytrwale swoją wiarę i ci, którzy już dawno zapomnieli o modlitwie i sakramentach. Jesteśmy wszyscy za siebie nawzajem odpowiedzialni przed Bogiem; Również dzisiaj spotkanie grup parafialnych o 17:00;
  4. Dziękujemy za ofiary składane dziś na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła i  kaplicy. Jesteśmy wdzięczni za ofiarność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Wszystkich Was, Naszych Drogich Darczyńców, otaczamy serdeczną modlitwą i wdzięczną pamięcią prosząc Boga, aby błogosławił Wam w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask.
  5. We wtorek w Lipinach nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej o godzinie 17:30.
  6. W środę spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Lipin, Msza Św. o 12:00
  7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17:30.
  8. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:00.
  9. W piątek 17:10 godzinki o św. Józefie - nowenna do św. Józefa o godz. 17:30;
  10. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym. O godz. 16:45 Różaniec, medytacja, o 17:30 Msza św. i Komunia św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie, modlitwa uwielbienia, apel.
  11. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
  12. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Obejmijmy naszymi modlitwami Siostry Służebniczki posługujące w naszej parafii;
  13. Święto Ofiarowania Pańskiego kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
  14. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Józefa i w Lipinach Róże św. Agaty;
  15. Zakończyliśmy czas kolędy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za życzliwe i otwarte przyjmowanie nas w swoich domach. Wasze Rodziny i Wasze domy ogarniamy modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem prosząc Boga, aby Was strzegł i ochraniał od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa oraz aby Jego dary i łaski spłynęły na Was w obfitości.  Dziękujemy za złożone ofiary, które w części przeznaczymy na Wyższe Seminarium Duchowne, zakony kontemplacyjne, Dom Księży Emerytów oraz na potrzeby parafii.
  16. W tym tygodniu patronują nam: 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła. 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.
  17. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół, otoczenie oraz toalety zatroszczyli się: Poniedziałek godz. 7:45:Zaraza Aleksander, Chłopek Zdzisław, Cichoń Tadeusz, Frączkiewicz Władysława, Starzyk Władysław; Sobota godz. 7:45: Babiarz Kazimierz, Wątroba Marian, Frąc Andrzej, Cygan Krzysztof, Pulak Jan; Lipiny: Małek Józef, Małek Zbigniew;
  18. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

Życzymy wszystkim parafianom i pielgrzymom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia.