PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 lipca 2014

1.      Liturgia 15. niedzieli w ciągu roku, którą dziś celebrujemy, wskazuje nam na działanie słowa Bożego w naszym życiu. Zechciejmy zwrócić uwagę na to, czy przypadkiem nie jest z nami tak, że wprawdzie słuchamy słowa Bożego, ale ono do nas nie dociera. Wykorzystajmy ten letni czas również na to, by uważniej przyjrzeć się naszej codzienności, a co za tym idzie, zastanowić się, czy dostrzegamy Boże działanie w naszym życiu.

2.      Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w świątyni było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i kulturze bycia.

3.      Składamy podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w minioną środę w podjęcie pielgrzymów z Archidiecezji Przemyskiej, a zwłaszcza parafialnemu oddziałowi Caritas. Bóg Zapłać!

4.      W naszej codziennej modlitwie nie zapomnijmy o rolnikach, dla których wakacje nie są czasem odpoczynku, lecz ciężkiej pracy. Wspomagajmy ich przynajmniej duchowo, a kto może, to również fizycznie, abyśmy razem mogli cieszyć się z obfitych plonów ziemi i dziękować Bogu za Jego dary.

5.       W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie znajduje się święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest święty Rafał Kalinowski.

6.      To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel Święto przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. Ta obietnica przyczyniła się bardzo do rozpowszechnienia się nabożeństwa do Matki Bożej szkaplerznej. Jej czcicielem był również papież Jan Paweł II, który już od młodości nosił tej znak Jej szczególnej opieki.

7.      W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 1800, w piątek nowenna do św. Józefa o godzinie 1800, (Godzinki o św. Józefie w piątek o 1740), w Lipinach  nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godzinie 1800.

8.      W  środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 1730.

9.      W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność. (Wspólnota seminaryjna zawsze zanosi modlitwę za darczyńców).

10.Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, również życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

11.Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 7 rodzin, ofiarę 7 złożyło  rodzin.

12.Bardzo prosimy w tym tygodniu o troskę o kościół i otoczenie: Poniedziałek na godz. 745: Mol Roman, Musiał Renata, Kmieć Aneta, Leżoń Katarzyna, Mol Zbigniew; Sobota 745: Romanik Józef, Świerczek Kazimierz, Laskowski Kazimierz, Szałaśny Jan, Kazibut Jerzy. Lipiny: Starzyk Stanisław, Nytko Irena.

13.Na półkach prasowych jest nowy numerGościa Niedzielnego” w którym: Czy Pan Bóg ma poczucie humoru; Pan Bóg – uwielbiam; O antychrześcijańskiej krucjacie; „Małego Gościa” i „Miłujcie się”.

14.Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św.  Elżbiety, w Lipinach Św. Anastazji.

15."Miłość na śmierć nie umiera" to hasło jubileuszowej XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia Eucharystią o godz. 600 na placu katedralnym w Tarnowie. Zapisy w naszej parafii przez  lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji poszczególnych grup. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 90 zł. Planowane spotkania przed pielgrzymkowe grup 9 i 10 dnia 9 sierpnia o godz. 1900 - Dąbrowa Tarnowska, 10 sierpnia o godz. 2000  - Szczucin. Zapraszamy do uczestnictwa.

16.Bardzo !!! serdecznie  proszę  o uporządkowanie cmentarza. Zwróćmy uwagę na opuszczone groby.

17.Zachęcam do modlitwy w  kościele parafialnym w ciągu dnia. Duże drzwi są otwarte.