DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 stycznia 2015

1.    Dziś – jak słyszeliśmy już we wprowadzeniu do liturgii – przeżywamy drugą niedzielę w ciągu roku a zarazem Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy i rozpoczynamy (107.) Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powyższe obchody uświadamiają nam obowiązek stałej troski o imigrantów i emigrantów, a także o jedność wyznawców Chrystusa.

2.    Dziękujemy za  ofiary składane dziś na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła i  kaplicy. Jesteśmy wdzięczni za ofiarność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Wszystkich Was, Naszych Drogich Darczyńców, otaczamy serdeczną modlitwą i wdzięczną pamięcią prosząc Boga, aby błogosławił Wam w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask.

3.    W środę będziemy obchodzić Dzień Babci, a w czwartek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

4.    Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz.1730 a następnie – Msza Święta wieczorna. Na wspólną modlitwę zapraszamy kochane Babcie, drogich Dziadków oraz wszystkich, którzy chcą im okazać swoją miłość i wdzięczność. W Lipinach Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godz. 1730, w piątek do św. Józefa o godz. 1730 (Godzinki o Świętym Józefie o godz. 1710),

5.    W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 1700. (za pół godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny)

6.    Za tydzień – ostatnia niedziela stycznia a zarazem Światowy Dzień Chorych na Trąd i zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan .

7.    W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Plan kolędy jest następujący: Wtorek  od godz. 1400 ul. Tarnowska jedna strona, jeden ks. od strony Lipin od Państwa Migaczów drugi od strony Kościoła od P. Kazimierza Ogorzelec nr 98. Środa od godz. 1400 jedna strona ul. Dąbrowskiej jeden ks. od Pana Romana Mola  drugi od kościoła, Czwartek  od godz. 1400  druga strona ul. Dąbrowskiej jeden ks. od Pana Czesława Maciąg drugi od sklepu „Cezar”;  Sobota - ul. Tarnowska od  godz. 800 jeden ks. od P. Wiesławy Kuta, drugi od P. Janusza Dobosz w kierunku kościoła. Bardzo prosimy o przyjazd po księży.  Jeżeli ktoś nie mógł być obecny w czasie kolędy w domu, a chciałby pobłogosławić swój dom lub mieszkanie, to prosimy o zgłoszenie  w zakrystii lub kancelarii

8.    Dziękujemy za życzliwe i otwarte przyjmowanie nas, kapłanów, w swoich domach. Zapewniamy Was – Bracia i Siostry – że modlimy się o błogosławieństwo dla Waszych Rodzin i Waszego domu. Modlitwą ogarniamy także tych, którzy wyjechali z naszej parafii.

9.    Na ołtarzu św. Kazimierza jest wystawiona Księga, w której można zadeklarować podjęcie modlitwy, postu i jałmużny jako dar dla Jezusa Miłosiernego.

10.  W minionymtygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało  9 rodzin, ofiarę złożyło 9 rodzin.  Bardzo prosimy aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 745:Wątroba Barbara, Kotlarz Monika, Minor Arkadiusz, Kmieć Roman, Kaziród Stanisław ; Sobota 745:Józwa Ryszard, Żurawski Jakub, Ręczkowicz Marian, Smoleń Krzysztof, Foszcz Jarosław; Lipiny: Krawczyk Zbigniew, Krawczyk Jan;

11.  Apelujemy o poważne traktowanie odpowiedzialności za sprzątanie. W przypadku wyznaczenia osoby, która z racji wieku, choroby czy innych sytuacji nie może sama sprzątać ani wynająć zastępcy odpowiedzialność podejmują sąsiedzi wyznaczając następną rodzinę. Pamiętajmy, ze kolejność sprzątania ustalają sąsiedzi.

12.  Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Stanisława w Lipinach św. Agaty

13.  Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego w cenie 5zł w którym • Pasjonujący film o świętej Teresie z Ayila, którego nie zobaczymy w telewizji ani w kinie. Dzisiaj płyta z pierwszymi czterema odcinkami serialu, za dwa tygodnie cztery kolejne odcinki. PONADTO W GOŚCIU: • jakim krajem są Filipiny, które w tych dniach odwiedza papież Franciszek; • już niedługo lekarze będą potrafili wydrukować żywą tkankę, która następnie zostanie wszczepiona do organizmu. o tabletce wczesnoporonnej, która może zabić poczęte dziecko i szkodzi zdrowiu matki,  o paryskiej gazecie, na której redaktorów dokonano zamachu. Gazeta ta słynęła z wulgarnego obrażania Trójcy św., Pana Jezusa, poniżania papieża i katolików a nie tylko muzułmanów. Redaktorzy gazety to wojujący ateiści i lewacy.

14.  Od 1 stycznia do 30 kwietnia możemy przekazywać 1% naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej - zamiast do budżetu państwa. Dobrze znamy naszą Caritas i ufamy jej. Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, aby korzystając z tej możliwości, pomogli za pośrednictwem Caritas ludziom ubogim i potrzebującym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która poniosła śmierć za wiarę w Chrystusa około 305 roku, patronka dzieci, panien i ogrodników (wspomnienie obowiązkowe); 24 I – św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej, który żył na przełomie XVI i XVII wieku (wspomnienie obowiązkowe).

Niech wszyscy, którzy uciekają się do nich w potrzebie, doświadczą błogosławionych skutków ich orędownictwa u Boga.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia.