DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 12 kwietnia 2015

1.    Dziś – druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego – ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Caritas dla Rodziny. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci.

2.    O godzinie 1500 - Godzina Miłosierdzia. Na wspólną modlitwę w naszym kościele zapraszamy parafian i gości.O trzeciej godzinie błagaj Mojego miłosierdzia (…). Jest to godzina  wielkiego miłosierdzia dla całego świata. W tej godzinie nie odmówię  duszy niczego, która Mnie prosi przez mękę Moją.” Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

3.    W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 1730.

4.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, w Lipinach do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godz. 1800.

5.    W czwartek spotkanie Rady duszpasterskiej o godz. 1900 w sali na plebanii, w sprawie organizacji Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego. Prosimy o obecność komendantów Straży z Luszowic, Lipin i Smykowa.

6.    W czwartek przypada 88 rocznica urodzin papieża seniora Benedykta XVI. Zachęcamy do modlitwy w jego intencjach, a także w intencjach obecnego papieża Franciszka i Kościoła powszechnego.

7.    W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 1800 (Godzinki o Świętym Józefie o godz. 1740).

8.    Za tydzień – trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

9.    W przyszłą niedzielę składka do kopert na cele inwestycyjne. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Bóg zapłać.

10.  Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże P. Stanisława Stelmacha a w Lipinach św. Anastazji.

11.  Na ołtarzu św. Kazimierza jest wystawiona Księga, w której można zadeklarować podjęcie modlitwy, postu i jałmużny jako dar dla Jezusa Miłosiernego.

12.  Przypominamy, że w naszej parafii trwa przygotowanie do peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II . Doba nawiedzenia rozpocznie się o 1615 30.04.2015(czwartek) a zakończy Mszą Św. 01.05.2015r. o  godz. 1500. Prosimy o zaplanowanie  urlopu . Rekolekcje rozpoczną się 26.05.2015r.( dla dzieci 28-29.04.2015r.)

13.  Można się jeszcze (tylko dzisiaj) zapisać na dekanalną pielgrzymkę do Łagiewnik 18.04.2015r.(sobota) w ramach przygotowania do peregrynacji Jezusa Miłosiernego koszt 20zł. zapisy w zakrystii.(wyjazd o 830, powrót około 1700).

14.  W związku ze zbliżającą się peregrynacją Obrazu Jezusa Miłosiernego, 30 kwietnia – 01 maja, na bocznym ołtarzu św. Kazimierza od dzisiaj jest Księga łask, próśb i postanowień, do której każdy może się wpisać i swoją intencję. Wszystkie te intencje z Księgi zostaną o wypowiedziane  w czasie Peregrynacji.

15.  Jeszcze do 30 kwietnia możemy przekazywać 1% naszego podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej. Dlatego zwracamy się z gorącym apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, aby korzystając z tej możliwości, pomogli za pośrednictwem Caritas ludziom ubogim i potrzebującym.

16.  W minionych 2tygodniach było wyznaczonych 25 rodzin, sprzątało 24 rodziny, ofiarę złożyło 24  rodzin.  Bardzo prosimy aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 745:Niemczura Jarosław, Niemczura Wiesław, Hajduk Maria, Podedworski Krzysztof, Wiśniewski Stanisław; Sobota 745:Bielat Apolonia, Pyzik Maria, Motyka Tadeusz, Motyka Andrzej, Kruk Zbigniew; Lipiny: Małek Zbigniew, Wójcik Bernadetta.

17.  Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w  którym o Świecie Bożego Miłosierdzia, które ma 15 lat, o prezydenckich planach Andrzeja Dudy, dający do myślenia wywiad z Ewą Błasik i odpowiedź czy taniec jest zdrowy? Jest też nowy numer „Miłujcie się”

18.  Jutro pogrzeb †Antoniny Pabian -Różaniec o 1000. Msza Św. pogrzebowa o 1030. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.