TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 19 kwietnia 2015

1.    Dzisiaj obchodzimy w Kościele VII Niedzielę Biblijną, która przypominam nam, jak ważna jest lektura Pisma Świętego dla naszej wiary. Celem Tygodnia Biblijnego, który przeżywać będziemy pod hasłem : „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”  jest pogłębianie zrozumienia Pisma Świętego oraz zainteresowanie i zmobilizowanie katolików do czytania Pisma Świętego.

2.    Dziękujemy za  ofiary składane dziś na inwestycje w naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni za ofiarność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Niech Dobry i Miłosierny Bóg błogosławi Wam w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask.

3.    W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 1730.

4.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, w Lipinach do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godz. 1800.

5.    Spotkanie dla II klas szkoły podstawowej w ramach przygotowania do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii Św. w środę o 1800

6.    W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy na wspólną modlitwę w intencji misjonarzy, dla których św. Wojciech jest wzorem.

7.    W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 1800 (Godzinki o Świętym Józefie o godz. 1720).

8.    Również w piątek o godz. 1745 w naszym  kościele będzie miało miejsce przedstawienie oparte na  „Przypowieści o synu marnotrawnym”. Serdecznie Wszystkich zapraszamy! (klasy IV ,V i VI  Szkoły Podstawowej w ramach katechezy obowiązkowo.)

9.    W sobotę – święto św. Marka, Ewangelisty, a zarazem Dzień Modlitw o Urodzaje

10.  Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania.

11.  W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje przed peregrynacją Obrazu Jezusa Miłosiernego. Szczegóły na stronie parafialnej.

12.  Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkolno-Parafialnym Konkursie Plastycznym i Literackim pod hasłem  „Pomagam innym. Mam wyobraźnię miłosierdzia”. To kolejna inicjatywa naszej społeczności związana z peregrynacją Obrazu Jezusa Miłosiernego, relikwii świętej Siostry Faustyny i świętego Jana Pawła II. W swoich pracach literackich czy plastycznych, do 8 maja, zawrzyjmy refleksje dotyczące tego, w jaki sposób niesiemy dobro wokół nas. Konkurs przebiega w następujących kategoriach wiekowych: - przedszkolaki, - uczniowie klas I-III, - uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej, - gimnazjaliści, -uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci, dorośli. Rozdanie nagród Laureatom nastąpi podczas majowego Festynu Parafialnego. Szczegółowy regulamin znajduje się w gablotach przy kościele parafialnym oraz kaplicy w Lipinach, a także na stronie internetowej parafii i ZSP w Luszowicach. Informacji można również zasięgnąć u katechetów, nauczycieli i wychowawców.

13.  Tradycją naszej Parafii stało się coroczne organizowanie w Zielone Światki Festynu Rodzinnego, z którego dochód przeznacza się na różnego rodzaju potrzeby parafialne (inwestycje), które służą wszystkim parafianom oraz gościom. Dlatego też w roku bieżącym zamierzamy po raz kolejny (V) zorganizować Rodzinny Festyn Parafialny w dniu  24 maja (niedziela), z którego dochód zostanie przeznaczony na dalszy remont i doposażenie zaplecza kuchennego w Domu Parafialnym św. Józefa w Luszowicach. Bardzo proszę o zaangażowanie się w organizację festynu jak najwięcej parafian oraz o wsparcie w przeprowadzeniu festynu oraz o pomoc czy to w formie finansowej czy też rzeczowej. Spotkanie komitetu organizacyjnego w najbliższy czwartek 23.04.2015 r. o godz. 1900, na które zapraszam prezesów wszystkich stowarzyszeń katolickich w parafii, sołtysów wsi Luszowice, Smyków, Lipiny, przedstawicieli jednostek OSP z Luszowic, Smykowa i Lipin, przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich z Luszowic, Smykowa i Lipin, Dyrektorów Szkół oraz wszystkich, którzy maja dobrą wolę uczynić coś dobrego dla parafii. Serdecznie proszę Przedsiębiorców związanych z parafią lub wywodzących się z parafii o sponsoring festynu parafialnego. Dzięki organizacji festynu możemy doświadczyć radości ze wspólnego świętowania i integracji wspólnoty. Owocem materialnym festynu są między innymi toalety, hydrant na cmentarzu i częściowy remont zaplecza kuchennego w domu Parafialnym.

14.  U siostry w zakrystii są do nabycia obrazy Jezusa Miłosiernego, dzienniczek św. Faustyny oraz chorągiewki i emblematy na przyozdobienie domów. Zachęcamy do nabycia zwłaszcza że obrazy są dobrej jakości, a dochód przeznaczony jest na działalność naszej diecezji.

15.  W minionymtygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 9 rodzin, ofiarę złożyło 9 rodzin.  Bardzo prosimy aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 745: Motyka Anna, Zuziak Stanisław, Kruk Józefa, Biel Dorota, Białas Małgorzata; Sobota 745: Frąc Władysław, Foszcz Marian, Kijak Tadeusz, Bator Danuta, Schab Zofia; Lipiny: Madej Zofia, Madej Marek.

16.  Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w  którym O mało znanym Bogu, Trzeciej Osobie Trójcy Świętej; Do trzech razy sztuka o niezwykłym uzdrowieniu; Na pewno nie trafię do piekła – mówi w rozmowie o psalmach biblista; W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym”: - plakat z wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe na nabożeństwa majowe; - jakie tajemnice kryje cudowny obraz Matki Bożej?

17.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: † Antonina Pabian (zamówiono 20 Mszy Św.  oraz 7 Mszy Św. z intencji uczestników pogrzebu). Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.