WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 17 maja 2015

1.    Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przypomina nam ona prawdę o tym, że każdy z nas także jest powołany do życia wiecznego w niebie. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na  organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

2.    Nabożeństwo majowe dziś o godz. 1530, w pozostałe dni tygodnia po Mszy Św. wieczornej                     ( nabożeństwo około 1830). W Lipinach we wtorek, piątek i sobotę po Mszy Św. o godz. 1630. Cieszymy się zwłaszcza z udziału w nabożeństwie dzieci szkolnych. Niestety widzimy ich w tym roku wyraźnie mniej. Prosimy rodziców o zachętę i dobry przykład. Codziennie wieczorem nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

3.    W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 1730.

4.    Spotkanie Parafialnego oddziału Caritas w środę po wieczornej Mszy Św. a Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w czwartek po wieczornej Mszy Św.

5.    Spotkanie formacyjne dla klas II gimnazjum w piątek  o godz. 1800 (przygotowanie do egzaminu).

6.    W sobotę wieczorem – Msza Święta z wigilii uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na nabożeństwo majowe zapraszamy wszystkich parafian (również młodzież, która w tym roku, przyjęła sakrament bierzmowania). Po majówce odnowienie sakramentu bierzmowania.

7.    Za tydzień – uroczystość Zesłania Ducha Świętego, Misyjny Dzień Chorych, Parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego, otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania, zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła, a także Dzień Modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

8.    Przyszła niedziela  kończy okres Wielkanocy, jest to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

9.    Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości na V Festyn Parafialny w niedziele 24.05.2015. PROGRAM FESTYNU PARAFIALNEGO: 14.00 Msza Święta i majówka; 1510Rozpoczęcie festynu, powitanie uczestników; 1510 - 1930 Zabawy dla dzieci -,,Wesołe miasteczko" ;1500 Otwarcie bufetu; 1500 Koncert Młodzieżowego Zespołu z Luszowic; 1510 „Szczęśliwa cegiełka" - odbiór nagród; 1530 Występ  uczniów ze szkoły w Lipinach; 1600 Występ uczniów ze szkoły w Luszowicach; 1620 Występ przedszkolaków z Luszowic; 1640„Cukierkowy deszcz” ;1645 Występ dziecięcej grupy tanecznej z ZSP Luszowice ; 1700 Koncert Zespołu Genezareth – klerycy z WSD w Tarnowie; 1830 Wybór szczęśliwego numeru nagrody głównej;  1830 Wręczenie nagród laureatom konkursu „Pomagam innym. Mam wyobraźnię miłosierdzia”; 1845 Prezentacja grupy motocyklowej POWIŚLE; 1845 Promocja książki „Symfonia jedności” - rozmowy z  kardynałem Kurtem Kochem przez autora ks. dra hab. Roberta Biela; 1900 Występ Anny i Klaudii Gąsieckich z Lipin; 2130 Pokaz sztucznych ogni; 1930 -2400 Zabawa taneczna przy muzyce zespołu ALBATROS. Podczas festynu promocja „Gościa Niedzielnego”, w którym jest artykuł o naszej parafii.

10.  W przyszłą niedzielę 24.05.2015 z racji festynu Msza Św. popołudniowa o 1400.

11.  Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św.  Barbary, w Lipinach św. Agaty.

12.  W minionymtygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 9 rodzin, ofiarę złożyło 9 rodzin.  Bardzo prosimy aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 745:Ogorzelec Adela, Krechniak Maria, Świerczek Zuzanna, Sadowska Bogusława, Gancarz Agata; Sobota 745:Gancarz Jadwiga, Wieczorek Bernadetta, Bednarczyk Jan, Bednarczyk Stanisław, Stopka Anna; Lipiny: Starzec Eugeniusz, Krawczyk Bogusław;

13.  W ostatnim czasie na potrzeby kościoła 112 rodzin złożyło ofiarę w kwocie 4530 zł i 50€.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom i dobrodziejom, znanym i anonimowym, którzy systematycznie, a także okazjonalnie wspierają naszą wspólnotę parafialną. Wyrażając naszą wdzięczność za tę materialną pomoc, zapewniamy o modlitwie za Ofiarodawców, zwłaszcza w każdą środę wieczorem podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i podczas Eucharystii. Zebrane środki zostały przeznaczone na zapłacenie rachunków oraz za prace przy części gościnnej plebanii.

14.  Bóg zapłać za ofiary do puszek  w kwocie 1640zł 60gr. na pomoc potrzebującym w Nepalu.

15.  Przyszła niedziela inwestycyjna (24.05.2015r.). Na prace przy kanalizacji na cmentarzu i prace przy kościele parafialnym. Konieczne są  również prace wokół kaplicy w Lipinach, przywiezienie ziemi, wyrównanie itp. Bóg zapłać za ofiarność.

16.  Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” O niezwykłym filmie „Apartament”, który właśnie wchodzi do kin oraz o nawiedzeniu obrazu Jezusa Miłosiernego w Luszowicach.

17.  Z naszej wspólnoty odeszli do wieczności †Paweł Kuta i †Leokadia Bączek. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.

W przyszłą niedzielę odbędą się także wybory Prezydenta Rzeczypospolitej. Dziękujemy za udział w tym ważnym wydarzeniu wybierając kandydata, którego poglądy i życie nie są sprzeczne z nauką Kościoła. Warto także pomóc osobom starszym (krewnym i sąsiadom) poprzez zorganizowanie ich dowiezienia do punktów wyborczych.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia.