DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 czerwca 2015

1. Dziś – dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby. Serdeczne Bóg zapłać  za ofiary na prace inwestycyjne
  2. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Wieczorem o godz. 1800 (w Lipinach)– Msza Święta wigilijna z następującej uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  3. W środę nowenna do MBNP o godzinie 1800  a w piątek nowenna do św. Józefa o godz. 1800, (Godzinki o Świętym Józefie w piątek o godz. 1740), w Lipinach  Nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godz. 1800.
  4. 4.    W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Na Mszę Świętą wieczorną i nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy serdecznie zapraszamy solenizantów i solenizantki. Wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel, życzymy aby każdego dnia doświadczali jego opieki i podobnie jak on pomagali innym zbliżyć się do Chrystusa. 24 czerwiec to również imieniny ks. Jubilata Jana. Solenizantowi życzymy obfitości Bożej łaski, zdrowia i ludzkiej życzliwości  Szczęść Boże! Msza Św. w intencji solenizanta w środę o 1800.
  5. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 1700.
  6. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 800 w Luszowicach i 915 w Lipinach. Wszyscy, którzy pragną przystąpić do spowiedzi św. z okazji zakończenia roku szkolnego, mogą to uczynić w środę i czwartek od godz. 1700. (będzie to równocześnie spowiedź przed I-piątkiem lipca). Rozpoczynającym wakacje życzymy udanego wypoczynku i równocześnie przypominamy, że nie ma wakacji od codziennej modlitwy, niedzielnej Mszy Świętej i Dekalogu.
  7. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 10rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin.  Bardzo prosimy aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 745:Romanik Józef, Mrozowski Edward, Gubernat Józef, Dudek Józef, Wilk Maria; Sobota 745:Świerczek Kazimierz, Podosek Józefa, Bator Jadwiga, Wąż Teresa, Wójcik Lucyna; Lipiny: Klimaj Jacek, Madura Ireneusz.
  8. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św.  Jadwigi, w Lipinach Matki Bożej Królowej Polski.
  9. W ostatnim czasie na budowę kościoła w Woli Mieleckiej złożono 5530zł i 2$. Natomiast na prace przy kościele 3180zł i 50€ do kopert oraz 2230zł na tacę. Niech Bóg, którego hojność jest bez miary, wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i  wstawiennictwu naszego Patrona św. Józefa.
  10. Bardzo serdecznie dziękuję za dar w postaci cukierków (na zakończenie oktawy Bożego Ciała) P. Anecie i Jackowi Kuta oraz P. Marioli Rafałowi i Barnaś.
  11. Dziękujemy siostrze Teresie za zorganizowanie i udział z dziećmi z naszej parafii w III Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w sanktuarium Pana Jezusa Ukrzyżowanego w Kobylance k. Gorlic.
  12.  Dziękuję P. Piotrowi Wójcik za prace elektryczne przy kościele a P. Józefowi Starzyk za prace w zakrystii i innym parafianom za wszelką pomoc.
  13. 13.  Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego”(cena 5zł), w którym Poradnik dobrego ojca. 66 proc. chłopców rozmawia ze swoim tatą mniej niż godzinę w tygodniu, a bez rozmowy nie da się wychować dobrego syna ;Parafialna gazetka „Idźcie do Józefa” (w cenie 5zł.);   „Mały Gość niedzielny”(w cenie 4zł) – w którym dziennik do zapisywania najważniejszych chwil z wakacji  oraz „Miłujcie się”
  14. Do Tarnowa przyjedzie Donald Turbitt, który jest liderem Mężczyzn św. Józefa – amerykańskiego ruchu zrzeszającego mężczyzn-katolików. Prowadził misje i konferencje w całej Nowej Anglii, Europie Wschodniej (Polska i Ukraina), Afryce, ostatnio także w Wietnamie i na Syberii. Swoją posługę kieruje przede wszystkim do mężczyzn. Będzie on gościem spotkania pt. „Słuchanie Boga". Odbędzie się ono 22 czerwca o godzinie 1900 w parafii w Mościcach. Proszę mężczyzn z naszej parafii o zainteresowanie tym spotkaniem.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia, a obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje  urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo. W modlitwach pamiętamy o wszystkich chorych, a także o tych, którzy wyjechali z Luszowic i przebywają na obczyźnie z dala od rodzinnego domu.