SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lipca 2016

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego
    z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie o godz. 17:00, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.
  2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa.
  3. Dzisiaj na Mszy Św. o 11:00 będzie uczestniczyć młodzież ze Słowacji, zapraszamy serdecznie szczególnie młodzież naszej parafii.
  4. Dzisiaj VI Festyn Parafialny: rozpoczęcie o 14:30 przedstawieniem przygotowanym przez młodzież naszego gimnazjum w kościele a następnie o 15:00 świętowanie na placu obok domu parafialnego. Zakończenie apelem o 21:00. Będą również atrakcje dla dzieci Zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości na  Festyn Parafialny.
  5. 5.    Dziękujemy za  ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na inwestycje w naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni za ofiarność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Niech Dobry i Miłosierny Bóg błogosławi Wam w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask.
  6. 6.    Jutro o 7:15 zapraszamy na wspólną modlitwę i pożegnanie młodzieży ze Słowacji, która udaje się do Krakowa na ŚDM.
  7. Jutro przypada święto Świętego Jakuba Apostoła. W sposób szczególny będziemy modlić się w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów, którym patronuje Apostoł, wraz ze wspominanym także w tym dniu Świętym Krzysztofem.
  8. We wtorek, 26 lipca, w liturgiczne wspomnienie dziadków Pana Jezusa, Świętych Anny
    i Joachima, na Eucharystię zapraszamy naszych seniorów. Będzie to specjalny dzień modlitwy i wdzięczności za nasze babcie i dziadków.
  9. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00, w piątek nowenna do św. Józefa o godzinie 18:00, (Godzinki o św. Józefie w piątek o godzinie 17:40), w Lipinach nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godzinie 18:00.
  10. Raz jeszcze bardzo zapraszamy do udziału w pielgrzymce papieża Franciszka i ŚDM: 26 lipiec - godz. 17:00 Msza Św. inaugurująca ŚDM – krakowskie Błonia, Środa, 27 lipca
    16.00 – ceremonia powitania Kraków-Balice; Czwartek,28 lipca- Częstochowa - 10.30 - Msza święta z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski, Krakowskie Błonia 17.30 – ceremonia powitania; Piątek, 29 lipca 2016 - 17.30 - Droga Krzyżowa na krakowskich Błoniach.  Sobota, 30 lipca 2016 19.30 - czuwanie modlitewne z młodzieżą na Campus Misericordiae w Brzegach; Niedziela, 31 lipca 2016 - 10.00 - Msza Święta na zakończenie Światowych Dni Młodzieży.
  11. Można również dla tych którzy nie mogą uczestniczyć oglądać TV i słuchać przez RDN Małopolska  transmisji ze Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się w Krakowie, i do wspólnej modlitwy z następcą św. Piotra i z młodymi z całego świata. Szczegółowy program w Gościu niedzielnym (str.4), na stopnie RDN Małopolska, na tablicy ogłoszeń.
  12. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym  między innymi To się już dzieje. Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży 2016. W tym tygodniu cały świat będzie śledził wydarzenia z Polski. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy plakat z papieżem Franciszkiem. Można nim przyozdobić okno.  Ponadto w „Gościu” jeszcze więcej o ŚDM: kard. Stanisław Dziwisz powtarza za św. Janem Pawłem II „Nie lękajcie się” i zaprasza  wszystkich do Krakowa.
  13. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin.  Bardzo prosimy aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Wtorek na godz. 7:45: Szałaśny Bożena, Kazibut Izabela, Krawczyk Alicja, Motyka Danuta, Mędala Agnieszka; Sobota 7:45:  Chmura Katarzyna, Zuziak Grażyna, Dochnal Paweł, Minor Jadwiga, Zuziak Józefa; Lipiny: Gagatek Mieczysław, Ciombor Grzegorz;
  14. 14.  Są jeszcze bezpłatne karty wstępu na Campus Misericordiae na 30.07.2016-31.07.2016 do sektora D1, na dalsze sektory jest wstęp wolny, jak i na krakowskie Błonia.
  15. 15.  Spotkanie dla chętnych na wyjazd na Jasną Górę ( na Mszę Św. z papieżem Franciszkiem) dzisiaj o 14:15 w  zakrystii, mamy możliwość wejścia do specjalnego sektora, wstęp od 2:00 do 7:00 w czwartek, dlatego proponujemy wyjazd grupami  pociągiem (2km na Jasną Górę) lub prywatnymi samochodami( im wcześniej wyjedziemy w środę tym będziemy bliżej Jasnej Góry) Zapisy w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:25 VII – św. Jakub, Apostoł, zwany Starszym lub Większym, brat św. Jana Apostoła i Ewangelisty, który jako pierwszy z Apostołów poniósł śmierć męczeńską;25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców
i podróżujących;26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii; patronka życia domowego: gospodyń, kucharek, służących, pomocy domowych, hotelarzy.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia.