CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 26 marca 2017

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  2. Dzisiaj o godzinie 16:00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta – w Lipinach o godzinie 14:00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego;
  3. W dniu dzisiejszym składka inwestycyjna ( trzeba zapłacić spore rachunki za ogrzewanie kościoła i kaplicy, gromadzimy środki na planowane prace, przy kościele parafialnym i na cmentarzu).Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Wyrażając naszą wdzięczność za tę materialną pomoc, zapewniamy o modlitwie za Ofiarodawców, zwłaszcza w każdą środę wieczorem podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i podczas piątkowej nowenny do św. Józefa.
  4. W związku ze zmianą czasu z zimowego na letni Msze Św. wieczorne o 18:00.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, w Lipinach do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godz. 18:00;
  6. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30. (za pół godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny)
  7. W piątek nowenna do św. Józefa o 17:45, o godz. 17:30 godzinki do św. Józefa;
  8. W piątek o godzinie 15:00 dla dzieci, o godz. 18:30 dla dorosłych i młodzieży odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Lipinach Droga Krzyżowa w piątek o 17:00. W czasie drogi krzyżowej będziemy modlić się za misje i misjonarzy. Będzie można nabyć książeczkę z nabożeństwem drogi krzyżowej przygotowaną przez wolontariat misyjny, miedzy innymi przez naszą parafiankę Ewelinę Rzońca(ofiara na misje za książeczkę minimum 5 zł przeznaczona na dzieci w Zambii);
  9. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym. O godz. 17:30 Różaniec, medytacja pierwszo sobotnia, Msza Św i komunia św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. ( modlitwa o uzdrowienie, modlitwa uwielbienia, apel).
  10. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Józefa i w Lipinach Róże św. Agaty
  11. Bardzo gorąco dziękuję Wam Drodzy Parafianie za Wasze piękne świadectwo uczestnictwa i zaangażowanie w odpust parafialny. Dziękuję Pocztom Sztandarowym OSP. Dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Św., Ceremoniarzom, Ministrantom, Lektorom i Dziewczęcej Służbie Maryjnej. Dziękuję Panu Dyrektorowi Jackowi i chórowi parafialnemu; Dziękuję wszystkim Paniom za przygotowanie części kulinarnej oraz Parafialnemu Oddziałowi Caritas za podjęcie pielgrzymów. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość Siostrom Służebniczkom oraz księżom. Wszystkim za jakiekolwiek zaangażowanie. Bóg Zapłać.
  12. W zakrystii oraz u przedstawicieli Caritas są do nabycia BARANKI wielkanocne i PASCHALIKI. Ofiara najniższa 5 zł. Baranek i Paschalik jest tylko symbolem – pamiątką złożonej ofiary.
  13. Na półkach prasowych „Gość Niedzielny” w którym o tym, że pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi, a nie o naprawianie świata – kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji - joga to nie są zajęcia gimnastyczne - ważny tekst, który rozwiewa wątpliwości dotyczące złego wpływu uprawiania jogi. W „Małym Gościu Niedzielnym”:- skarbonka na Jałmużnę Wielkopostną oraz wszystko o jałmużnie;- jak dzisiaj żyją dzieci w Aleppo i jak można im pomóc;- historia jednego z najlepszych napastników drużyny piłkarskiej FC Barcelona.
  14. Przez teren naszej parafii będzie przebiegała trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Mielca. Odbędzie się ona w nocy z piątku (31 marca) na sobotę (1 kwietnia). Pielgrzymi będą zmagać się z ponad 40 km marszem po bezdrożach, pokonując go w milczeniu. Uczestnicy będą szli samotnie lub w grupach (do 10 osób), a część z nich będzie niosła ze sobą krzyż. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie internetowej: www.edk.org.pl.( z Tarnowa również wyruszają ekstremalne Drogi Krzyżowe)
  15. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu z 10 rodzin sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin.Bardzo prosimy aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45: Babiarz Leokadia, Pikul Dorota, Pikul Agnieszka, Gawenda Agnieszka, Wróbel Dorota; sobota na godz.7:45:Wróbel Krystyna, Jużba Ewelina, Żurawska Maria, Żurawska Józefa, Pękala Grażyna; Lipiny: Ptak Franciszek, Niemczura Józef;
  16. W imieniu Pani Dyrektor prosimy rodziców o zapisanie dzieci do przedszkola bł. Edmunda Bojanowskiego w Luszowicach(do końca marca);
  17. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na Caritas Diecezji Tarnowskiej nr KRS naszej Caritas (0000211791) z dopiskiem „Rehabilitacja Przemka Ptaka”. Istnieje także możliwość przekazania 1% przez emerytów i rencistów, którzy otrzymali np. z ZUS rozliczenie podatku PIT-40A. To nowość w stosunku do lat ubiegłych. Wcześniej emeryci i renciści, którzy nie składali samodzielnie deklaracji podatkowej, nie mogli przekazać 1 proc. podatku na wybrany cel. Szczegóły Na stronie internetowej Caritas (www.tarnow.caritas.pl)

ZAPOWIEDZI: Chrabąszcz Michał Piotr, zam. Luszowice i Rosiek Katarzyna zam. Limanowa; Wąż Janusz Mateusz, zam. Nieczajna Dolna i Początek Jolanta Elżbieta, zam. Luszowice;

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.