PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 lipca 2017

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Panem Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo tłumacząc to wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata. Obliguje nas do tego sam Zbawiciel: „Idźcie i głoście”!
  2. Czas urlopów, wakacji wykorzystajmy na pogłębienie naszej wiedzy religijnej przez lekturę prasy katolickiej, dobrych książek wyjaśniających prawdy wiary czy też oglądanie wartościowych programów telewizyjnych. Skorzystajmy choćby z tego, co dostępne jest w naszej parafii. Interesujmy się tym, co dzieje się w życiu Kościoła nie tylko w naszej parafialnej wspólnocie czy diecezji, ale także w Kościele powszechnym. Mądrze korzystajmy ze środków, jakie daje nam współczesna technika, aby pogłębiać naszą świadomość przynależności do Chrystusowego Kościoła.
  3. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać. Dziękujemy Panu Bogu za dar powołań kapłańskich oraz zakonnych i prosimy pokornie, aby i z naszej parafii Chrystus powołał do pracy w swojej winnicy. (Wspólnota seminaryjna zawsze zanosi modlitwę za darczyńców)
  4. We wtorek w Lipinach o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej .
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00.
  6. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30.
  7. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 17:50 o17:30 godzinki o św. Józefie. Zapraszamy;
  8. Na półkach prasowych nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: My chcemy Boga – te słowa prezydenta USA mogą się okazać ważniejsze od deklaracji dotyczących gazu i amerykańskich wojsk w Polsce oraz o uczonych, którzy po raz kolejny przebadali Całun Turyński. W swoim sprawozdaniu napisali, że „Całun Turyński opowiada straszliwą historię”.; W „Małym Gościu”: najnowsza płyta zespołu „Arka Noego”;
  9. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. Bączek Anna, Kruk Helena, Szewczyk Elżbieta, Łabudzińska Krystyna, Grzebień Dorota; Sobota 7:45:Cudak Barbara, Majcher Zygmunt, Bednarczyk Anna, Kobos Janina, Kobos Andrzej; Lipiny: Jeż Józef, Płaczek Zbigniew;
  10. Składam podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w minioną niedzielę w podjęcie pielgrzymów z Archidiecezji Przemyskiej, a zwłaszcza parafialnemu oddziałowi Caritas. Bóg Zapłać za piękne świadectwo miłości miłosiernej! Jestem wdzięczny Drodzy parafianie, że jak zawsze okazaliście wielką życzliwość i gościnność. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal przekazuje wszystkim parafianom słowa wdzięczności i błogosławieństwo.
  11. 23 lipca to niedziela inwestycyjna(do kopert) na potrzeby parafii. Drodzy parafianie zostały ukończone prace przy izolacji poziomej kościoła i dzwonnicy, trwa przygotowanie do wykonania izolacji pionowej kościoła parafialnego. Trwają prace na cmentarzu przy kaplicy, powstaje również nowa toaleta Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i przy rozmaitych okazjach na potrzeby parafii. Niech Bóg, którego hojność jest bez miary, wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i wstawiennictwu naszego Patrona św. Józefa.
  12. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Elżbiety, w Lipinach Św. Anastazji.
  13. Bardzo prosimy, aby przychodząc do kościoła mieć wzgląd na świętość tego miejsca i okazać szacunek przez swój ubiór. Zbyt skąpy ubiór jest świadectwem niskiej kultury i braku szacunku dla Pana Boga. Zachęcam do modlitwy w kościele w ciągu dnia . Duże drzwi są otwarte.
  14. ZAPOWIEDZI: Sławomir Adam Chmura zam. Gruszów Wielki i Katarzyna Niemczura zam. Luszowice;
  15. W tym tygodniu patronujĄ nam:20 VII – bł. Czesław (ok. 1180 - ok. 1242), prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański (wspomnienie obowiązkowe);22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana (świeto).

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.