Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce. Dziękujemy tym wszystkim, którzy oglądali telewizyjne transmisje z tych wydarzeń a szczególnie  tym, którzy w nich uczestniczyli i wspólnie z papieżem Franciszkiem trwali na modlitwie. Dziękuję nadzwyczajnym szafarzom Komunii. Serdeczną wdzięczność kierujemy do wszystkich, którzy angażowali się w przyjęcie pielgrzymów ze Słowacji, gościli ich w swoich domach czy przygotowywali poczęstunek, czy dzień wycieczkowy i Festyn parafialny, w stronę Grup Parafialnych szczególnie Caritas, Władz  Gminy, Policji, Dyrekcji Szkoły w Luszowicach. Wyrazy ogromnej wdzięczności kierujemy w stronę Zespołu Muzycznego PROPOZYCJA i ofiarnej Straży Pożarnej ze Smykowa. Dziękuję Wójtowi Gminy Radgoszcz, Sołtysowi Smykowa i mieszkańcom Smykowa, Renacie Klimek,  Marii Żurawskiej,  Kazimierzowi i Joli Drożdżowskim, czyn miłosierdzia dla parafii, który wykonała młodzież ze Słowacji  i nasza młodzież (zasadzenie 40 tui) był możliwy dzięki ofiarności Stefana Luszowieckiego. Dziękuję za wsparcie właścicielom sklepu „Groszek” i „Cezar”,  Andrzejowi Pikul z Firmy D’akord, Dominikowi Żurawskiemu, Rafałowi Barnaś, Michałowi Baran, Stanisławowi Wrońskiemu i wszystkim zaangażowanym. Pielgrzymi podkreślali ogromną gościnność i serdeczna atmosferę i wspaniałą organizację ze strony logistycznej. Wierzymy, że te spotkania były i dla nich i dla nas doświadczeniem braterskiej miłości i umocniły w nas poczucie jedności Kościoła. Niech to dobro, które działo się w naszej parafii owocuje w codziennym życiu. Dziękuję naszej młodzieży i Ks. Przemysławowi za towarzyszenie naszym gościom. Niech ŚDM znaczy Siać Dokoła Miłość.

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.