OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wraz z całym Kościołem powszechnym przeżywamy dzisiaj pierwszy Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanawiając ten dzień, jako owoc Roku Miłosierdzia, zachęca nas „do spojrzenia w tym szczególnym dniu na tych wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności” (Orędzie). Należą do nich wszyscy ubodzy, opuszczeni, bez dachu nad głową, bezrobotni, zmarginalizowani, dotknięci chorobami ciała i duszy. Chciejmy o nich wszystkich pamiętać w naszych modlitwach przed Bogiem i chciejmy śpieszyć im z konkretną braterską pomocą.
 2. Bóg za ofiary składane dzisiaj do puszek na Kościół w Potrzebie.
 3. Dzisiaj o 15:30 Różaniec z wypominkami. Codziennie o 17:00 Różaniec z wypominkami ( można jeszcze składać) a o 17:30 Msza Św. W Lipinach Różaniec z wypominkami o godz.17:00 we wtorek i w sobotę .
 4. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała trzy lata, rodzice, św. Joachim i św. Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu św. Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dziś, wspominając tamto ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Panu Bogu i szukania Jego woli. To liturgiczne wspomnienie jest też okazją do szczególnej modlitewnej pamięci o siostrach klauzurowych, które swoje życie poświęcają przede wszystkim modlitwie.
 5. We wtorek w Lipinach o godzinie 17:30 nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej;
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17:30;
 7. W środę przypada wspomnienie Świętej Cecylii, patronki muzyki kościelnej Z tej okazji członków chóru parafialnego zapraszamy na modlitwę w intencji chórzystów w środę o godz. 17:30. Gorące podziękowania za ofiarną posługę składam na ręce Pana Dyrektora Jacka Brożka. Obdarzeni pięknym głosem i lubiący wielbić Boga śpiewem proszeni!!! są o włączenie się do chóru parafialnego.
 8. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 17:30. Zapraszamy;
 9. W piątek spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania o godz. 17:30 dla klas III gimnazjum z całej parafii. Obecność z rodzicami obowiązkowa.
 10. Można zgłaszać intencje na Msze święte zbiorowe odprawiane w każdy piątek.
 11. Dziękuję za segregację śmieci na cmentarzu i bardzo proszę Wszystkich parafian!!! o zabieranie śmieci do domu. (W domu płacimy za śmieci tyle samo bez względu na ilość, na cmentarzu jest inaczej, obecny stan wysypiska śmieci świadczy o braku kultury i odpowiedzialności niektórych za dobro wspólne!!!)
 12. Zachęcam do włączenia się w misyjną akcję: „Makulatura na misyjne studnie”. Sortujemy osobno:- papier, czyli książki, zeszyty, gazety, czasopisma,- karton, czyli opakowania kartonowe szare i kolorowe, (nie zbieramy opakowań po sokach i mleku); Przez zbiórkę makulatury możemy pomóc uzyskać dostęp do czystej wody.  Makulaturę można składać w domu parafialnym lub w szkole w Luszowicach;
 13. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 7:45: Noga Leokadia, Chrabąszcz Józef, Solecka Maria, Sułyk Krystyna, Początek Czesława; Sobota 7:45: Czochara Elżbieta, Bator Bogumiła, Małek Bogusława, Kuchna Anna, Cieśla Zdzisława; Lipiny: Maria Wajda, Teresa Wajda;
 14. Na pólkach prasowych nowy „Gość Niedzielny” w którym: kalendarz ścienny na 2018 rok ze św. Józefem oraz nowy egzemplarz „Idźcie do Józefa” i „Małego Gościa”
 15. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
 16. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedzielę Róże: św. Łucji a w Lipinach św. Agaty.
 17. Przyszła niedziela inwestycyjna. Został zamontowany nowy kanał zasycający powietrze izolowany w miejsce betonowego oraz sterowanie pieców co powinno zmniejszyć koszty ogrzewania kościoła. Zostały również zamówione nowe drzwi do zakrystii. Zgodnie z zaleceniami wizytacji biskupiej rozpoczniemy remont zakrystii a w Lipinach prace przy wymianie tablicy rozdzielczej; Z całego serca dziękuję ofiarnym parafianom za troskę o naszą parafię wyrażającą się w darach modlitewnych i ofiarach materialnych. Za wszystkich naszych ofiarodawców modlimy się z wdzięcznością.
 18. Bardzo gorąco dziękuję Panu mgr inż. Krzysztofowi Mędali za kompetentną, bezinteresowną pomoc i nadzór nad pracami przy naszej dostojnej świątyni, dziękuję również Pani mgr inż. Bernadecie Niedzielskiej za projekt oraz wykonawcy firmie „IZO-MAT” z Dąbrowy Tarnowskiej;
 19. W tym tygodniu patronujĄ nam:20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, jeden z przywódców powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita i kapłan galicyjski; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Panem Bogiem; jest patronem ludzi poszukujących sensu życia i zagubionych na drogach wiary;22 XI – św. Cecylia (†III wiek), dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;24 XI – św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862
 20. Bardzo proszę parafian o modlitwę w intencji chorego ks. Prałata Jana, który pod koniec listopada udaje się do szpitala !!! Ks. Prałat prosił przekazać: „Dziękuję za modlitwę ks. proboszczowi, ks. wikariuszowi, siostrom i parafianom Luszowic i nadal proszę o modlitwę”
 21. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Paulina Cygan z Lipin. Polecajmy Ją Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie”.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj 9 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, pod hasłem „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie”. Prosimy o modlitwę w intencji prześladowanych z powodu wiary. Można również wesprzeć akcję materialnie wysyłając pod nr 72405 sms o treści RATUJE.
 2. Dzisiaj o 15:30 Różaniec z wypominkami. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych. Codziennie o 17:00 Różaniec z wypominkami ( można jeszcze składać) a o 17:30 Msza Św. W Lipinach Różaniec z wypominkami o godz.17:00 we wtorek i w sobotę .
 3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym. Można zgłaszać intencje na Msze święte zbiorowe odprawiane w każdy piątek.
 4. We wtorek na godz. 9:00 zapraszamy rodziców z dziećmi przedszkolnymi, ich rodziny oraz wszystkich parafian na Mszę Św. w int. przedszkolaków, ich rodziców, nauczycieli i pracowników Przedszkola w Luszowicach. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego;
 5. We wtorek w Lipinach o godzinie 17:30 nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej;
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17:30;
 7. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 17:30. Zapraszamy;
 8. W przyszłą niedzielę zgodnie z decyzją papieża Franciszka będzie obchodzony w całym Kościele Światowy Dzień Ubogich pod hasłem: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”.
 9. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedzielę Róże: św. Moniki a w Lipinach św. Agaty;
 10. Bardzo gorąco dziękuję za segregację śmieci na cmentarzu i bardzo proszę Wszystkich parafian!!! o zabieranie śmieci do domu. (W domu płacimy za śmieci tyle samo bez względu na ilość, na cmentarzu jest inaczej, obecny stan wysypiska śmieci świadczy o braku kultury i odpowiedzialności niektórych za dobro wspólne!!!)
 11. Zachęcam do włączenia się w misyjną akcję: „Makulatura na misyjne studnie”. Sortujemy osobno:- papier, czyli książki, zeszyty, gazety, czasopisma,- karton, czyli opakowania kartonowe szare i kolorowe, (nie zbieramy opakowań po sokach i mleku); Przez zbiórkę makulatury możemy pomóc uzyskać dostęp do czystej wody.  Makulaturę można składać w domu parafialnym lub w szkole w Luszowicach;
 12. W minionymtygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 7 rodzin, ofiarę złożyło 7 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 7:45:Wiesława Kuta, Jolanta Kozaczka, Antonina Babiarz, Agnieszka Król, Magdalena Warias; Sobota 7:45:Zofia Nowak, Adam Laskowski, Aneta Kmieć, Jolanta Rogala, Barbara Galus; Lipiny: Paulina Krawczyk, Wiesław Jeż;
 13. Na pólkach prasowych nowy „Gość Niedzielny” w którym: o - o świętym Józefie, ideale mocnego mężczyzny oraz nowy egzemplarz „Idźcie do Józefa” i „Małego Gościa”W zakrystii jest do nabycia kalendarz Gościa Niedzielnego w cenie 5zł.
 14. Zostały dokończone prace związane z izolacją poziomą metodą iniekcji całego kościoła parafialnego i dzwonnicy ( Koszt prac tegoroczny 60 265,88 zł) oraz prace związane z izolacją pionowa i drenażem części południowej kościoła na kwotę 176 990,75zł Na powyższe prace otrzymaliśmy dotację z Urzędu Marszałkowskiego w wysokości 25 000zł i ze Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej 15 000,00zł.,z Ministerstwa Kultury w kwocie 150 000,00zł. Bardzo gorąco dziękujemy Panu Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Radcy Ministra Panu Dariuszowi Jankowskiemu. Dziękuję również za wszelką życzliwość Panu Posłowi Wiesławowi Krajewskiemu. Władzom samorządowym Województwa Małopolskiego i Panu Tadeuszowi Kwiatkowskiemu Staroście Powiatu Dąbrowskiego, Markowi Kopii wicestaroście, Marii Sztorc skarbnikowi powiatu, Jerzemu Bączkowi radnemu powiatu oraz radnemu Sejmiku Małopolskiego Bolesławowi Łączyńskiemu za życzliwość względem naszej parafii. Została wykonana nowa toaleta na cmentarzu oraz zadaszenie nad drzwiami. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość Panu Stefanowi Luszowieckiemu oraz P. Markowi Leśniakowi, P. Grzegorzowi Gwoździowi, P. Józefowi Kazibutowi, P. Krzysztofowi Mrozowi, P. Wiesławowi Czerwonemu z synem, P. Krzysztofowi Kawie, P. Józefowi Niemczura, P. Józefowi Starzykowi, P. Piotrowi Wójcikowi, P. Bogdanowi Minorowi, P. Piotrowi Żabie, P. Zenonowi Pikulowi, P. Stanisławowi Żurawskiemu oraz Panu Wiesławowi Żurawskiemu i P. Mirosławowi Majcher. Dziękuję za prace przy odwodnieniu kaplicy cmentarnej Panu Ryszardowi Wnękowi. (koszt ponad 30 000zł)Zostały odnowione krypty księży, dziękuję P. Marianowi Węgrzynowi i P. Mariuszowi Chrabąszczowi. W Lipinach wykonano oświetlenie zewnętrzne (koszt ponad 30 000zł). Bardzo gorąco dziękuję Panu Burmistrzowi Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofowi Karczmarskiemu oraz wiceburmistrzowi P. Stanisławowi Ryczkowi. Dziękuję za pomoc Panu Tadeuszowi Krawczykowi oraz Państwu Koziołom i wszystkim zaangażowanym. W Lipinach w kaplicy zostanie wymieniona tablica rozdzielcza a Luszowicach dzięki życzliwości Wójta Gminy Radgoszcz i Rady Gminy powstanie nowy parking przy Domu Parafialnym. Trwają też starania o nowe dotacje. Zostanie wyremontowana zakrystia; Proszę o modlitwę w tej intencji. Z całego serca dziękuję ofiarnym parafianom za troskę o naszą parafię wyrażającą się w darach modlitewnych i ofiarach materialnych. Za wszystkich naszych ofiarodawców modlimy się z wdzięcznością.
 15. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Czesław Król z ul Dębowej. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie”.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information