OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty Franciszek mówi wprost, że imieniem Boga jest miłosierdzie. W odpowiedzi na wielokrotne apele Ojca Świętego Franciszka, dzisiaj zbieramy do puszek na rzecz ofiar wojny w Syrii. W ubóstwie żyje 80 procent Syryjczyków, pomocy humanitarnej potrzebuje ponad 13 milionów ludzi, w tym prawie 6 milionów dzieci. Zbiórka jest wyrazem solidarności z narodem syryjskim, szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Brakuje również jedzenia. Przed wojną miasto liczyło około pięciu milionów mieszkańców. Obecnie jest ich niecałe 2 miliony.
 2. Dziś o godz.15:00 zapraszamy na nabożeństwo eucharystyczne, podczas którego wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz ponowimy akt oddania świata Bożemu miłosierdziu.
 3. W rozpoczynającym się dziś Tygodniu Miłosierdzia warto podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Jednocześnie serdecznie dziękujemy członkom Caritasu za ich całoroczną, pełną oddania posługę na rzecz wspólnoty parafialnej i zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Zespołu Caritas.
 4. Gorąco dziękujemy za obfitość darów żywnościowych składanych przed Świętami dla najuboższych. Wszystkie trafiły do potrzebujących. To piękny gest i wyraz wrażliwości i dobroci serca. Bóg zapłać!
 5. Jutro, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
 6. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Będziemy się modlić o to, by nikomu na świecie nie brakowało chleba.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, w Lipinach do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godz. 18:00;
 8. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30.
 9. W czwartek spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania o godz. 18:00 dla klas III gimnazjum z Luszowic i Lipin. Obecność z rodzicami obowiązkowa.
 10. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 18:00 (17:40 godzinki o św. Józefie),
 11. Tydzień zakończymy liturgicznym świętem św. Katarzyny Sieneńskiej (sobota, 29 kwietnia). Tak dalece wyróżniała się ona czynną miłością do Kościoła Chrystusowego i świadectwem wiary, że nadano jej tytuł doktora Kościoła. A w 1999 roku św. Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
 12. W sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 13. Przyszła niedziela z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Będzie to też Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
 14. W przyszłą niedzielę składka do kopert na cele inwestycyjne. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Bóg zapłać. Będą kontynuowane prace przy kościele parafialnym dotyczące izolacji murów naszej dostojnej świątyni i inne o których w najbliższym czasie, są też duże koszty utrzymania o czym wszyscy wiedza;
 15. W naszej świątyni wprowadzono Świeczniki Wotywne. Na całym świecie w miejscach świętych można zapalić świece jako wyraz osobistej modlitwy i wesprzeć modlitwę jałmużną(ofiarą). Znakiem zewnętrznym jest zapalona świeca. W naszej wspólnocie będzie to kolejny znak kultu św. Józefa i otrzymanych łask za wstawiennictwem św. Józefa.
 16. W przyszłą niedzielę będą się z nami modlić siostry ze Zgromadzenia sióstr św. Józefa, które będą czuwać w naszej świątyni z 1 na 2 maj od godziny 21:00. W nocy o 24:00 Msza św. pod przewodnictwem Bp Leszka Leszkiewicza. Już dzisiaj zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa
 17. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem „Zmartwychwstały” oraz odpowiedź co łączy Fatimę ze św. Faustyną”; „Miłujcie się” i „Idźcie do Józefa” oraz „Mały Gość Niedzielny”w którym plakat z wizerunkiem MB Fatimskiej,  jak zrobić latawiec?
 18. W minionymtygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 7:45:Madura Maria, Świętek Bolesław, Świętek Józef, Ślipek Józefa, Świątek Krystyna ; Sobota 7:45:Majcher Józef, Pikul Dorota, Żurawska Józefa, Niemczura Małgorzata, Niemczura Wiesław; Lipiny: Seweryn Helena, Seweryn Zbigniew;
 19. ZAPOWIEDZI: Motyka Tomasz, zam. Luszowice i Sadowska Edyta, zam. Luszowice;
 20. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Wardzała z ul. Dębowej, śp. Emilia Wojtas z ul. Witosa, śp. Piotr Śliwa z ul. Jeziorańskiej. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie”.
 21. Wyższe Seminarium Duchowne serdecznie zaprasza młodzież męską (lektorów, uczniów szkół średnich, studiujących i pracujących) do wzięcia udziału w DNIU OTWARTYM, który odbędzie się w sobotę 6 maja w budynku Seminarium Duchownego w Tarnowie. Dzień otwarty jest okazją bliższego poznania codziennego życia kleryków oraz działalności różnych grup seminaryjnych. Chętni mogą zgłaszać się indywidualnie lub za pośrednictwem ks. Krzysztofa. Bliższe informacje znajdują się na plakacie.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

      Od pustego grobu, Drogim Parafianom, Miłym Gościom i Rodakom, również tym poza granicami naszej ojczyzny, pragniemy przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia, by udzielał zdrowia, pokoju i wszelkich potrzebnych darów.

      Niech Zmartwychwstały Chrystus Umocni Was w świętości, Nadzieją i Miłością wypełni Serca, Niech utwierdza wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią; Oby w Waszych oczach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania.

                        Niech Chrystus – Zwycięzca śmierci, grzechu i szatana będzie dla nas zawsze źródłem siły i niezawodnej nadziei.

 1. Dziś Msze Święte o godz. 7:00, 8:30, 11:00, i 16:00. Msza Święta w Lipinach o godz. 9:45 Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 15:30.
 2. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Składka jutrzejsza przeznaczona jest tradycyjnie na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i naszego Wydziału Teologicznego w Tarnowie. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w poniedziałek wielkanocny o 15:30, a od wtorku aż do soboty włącznie o godz.17:30.
 3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
 4. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, w Lipinach do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godz. 18:00;
 6. W środę, czwartek i piątek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30.
 7. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 18:00 (17:10 godzinki o św. Józefie), o 17:30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego;
 8. W czwartek zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. z rodzicami na godz. 18:00;
 9. W piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 10. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
 11. Bardzo gorąco dziękuję wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Krzysztofowi, ceremoniarzowi Wojciechowi Kawie, ceremoniarzom, lektorom i ministrantom za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Bóg zapłać Ks. Prałatowi Janowi oraz ks. Prałatowi Bogdanowi naszemu rodakowi, i naszym ofiarnym siostrom zakonnym, Panu Organiście z chórem parafialnym, Strażakom z Luszowic, Smykowa i Lipin, Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii Świętej oraz Wszystkim, którzy angażowali się w prowadzenie adoracji ,drogi krzyżowej i śpiew pasji. Bóg zapłać za dary na Caritas i pomoc w rozdzielaniu darów. Bóg zapłać rodzinie P. Ptaków za dekoracje ciemnicy i grobu, Grzegorzowi Chmura i Grzegorzowi Otfinowskiemu za prace stolarskie, za pomoc Wojciechowi Kawa, Kamilowi Nowak i Konradowi Motyka oraz wszystkim Drogim Parafianom za wszelką pomoc. Bóg zapłać za życzenia skierowane pod naszym adresem. Bardzo serdecznie dziękuję za życzenia władzom samorządowym.
 12. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Wtorek na godz. 7:45:Drożdżowska Jolanta, Drożdżowska Emilia, Pogonowska Monika, Wąż Dorota, Kacała Barbara ; Sobota 7:45:Majcher Krzysztof, Świętek Józef, Świątek Zygmunt, Kmieć Wiesława, Madura Agnieszka; Lipiny: Kurczab Krzysztof, Kurczab Grzegorz;
 13. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże Stanisława Stelmacha, w Lipinach Róże św. Agaty.
 14. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w który odpowiedź na pytanie: Dlaczego tylko Kościół może zaoferować lekarstwo na rozpacz?, „Miłujcie się” I NASZEJ PARAFIALNEJ GAZETKI „Idźcie do Józefa”(5zł.)
 15. W przyszłą niedzielę odpust w Lisiej Górze, suma o 11:00.
 16. Aby odszukać niedzielne Msze św. w języku polskim we wszystkich krajach świata należy w Google wpisać Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego. Znajdziemy tam adresy, telefony posługujących tam polskich księży i ich strony internetowe.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information