OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie. Odpowiedzmy na pytanie: jak korzystamy z prasy, radia, telewizji i Internetu? Czy korzystanie ze środków przekazu czyni mnie mądrzejszym, lepszym i bliższym Bogu? Czy staram się przynajmniej raz w miesiącu kupić jakąś religijną gazetę i pogłębić przez to znajomość prawd wiary u siebie i u swoich dzieci?
 2. Bóg zapłać za ofiary: na drukowanie ogłoszeń( zakup papieru i serwisowanie drukarki) oraz ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 3. Ponad 90% aborcji w polskich szpitalach to zabijanie dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Zamiast pomagać – zabija się je w okrutny sposób. Nawet wówczas, gdy niewinne dziecko przeżywa nieudaną aborcję, nie udziela się mu pomocy. Dziś odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych nienarodzonych dzieci. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL
 4. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii każdego dnia nadchodzącego tygodnia będziemy prosili Pana Boga o świętość dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu i Kościoła – zapraszam nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców
 5. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej spotkanie Bractwa Św. Józefa w Sali na plebanii. Zapraszam.
 6. We wtorek w Lipinach o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej.
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00.
 8. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30.
 9. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
 10. W piątek o17:30 godzinki do św. Józefa, nowenna do św. Józefa o godz. 17:50. Zapraszamy
 11. Jeszcze dzisiaj można się zapisać na Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę(niedzielę 24.09);
 12. Również w niedzielę 24.09 odbędzie się Diecezjalną Pielgrzymkę ( o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości)  z naszego dekanatu Tarnów Północ do Szczepanowa. Wyjazd o 8:40 z Lisiej Góry. Zgłoszenia najpóźniej do piątku (22.IX. 2017 r.) Tel. Komórkowy: 78 – 30 – 76- 369.
 13. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedzielę przed sumą Róże św. Weroniki a w Lipinach Matki Bożej Królowej Polski.
 14. Przyszła niedziela inwestycyjna(do kopert) na potrzeby parafii. Zostały zakończone prace przy odwodnieniu kaplicy cmentarnej, kończymy też prace na cmentarzu przy toalecie. Z powodu różnych przeszkód dopiero w najbliższym tygodniu rozpoczną się prace związane z drenażem i izolacją pionową przy kościele parafialnym oraz oświetleniem kaplicy w Lipinach. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, zwłaszcza w każdą środę wieczorem podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i podczas piątkowej nowenny do św. Józefa.
 15. Dziękuję za prace na cmentarzu przy drzewach Panom Bogdanowi Kacała i Stanisławowi Warias.
 16. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 8 rodzin, ofiarę złożyło 8 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 7:45: Banaś Wiesława, Armatys Wiesława, Rzońca Ewa, Pikul Lucyna, Słabiak Zofia; Sobota na godz. 7:45: Banaś Józefa, Juszczyk Bogumiła, Gazduła Karolina, Ogorzelec Emilia, Banaś Bogdan; Lipiny: Kułaga Janina, Grzesik Fryderyk;
 17. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników w cenie 21 zł.
 18. Biskup Tarnowski zarządził wybory do Rad Duszpasterskich jak ogłaszaliśmy w minioną niedzielę. Karty zgłoszeniowe są umieszczone na ołtarzach bocznych, wypełnione wrzucamy na tacę.
 19. Po długich staraniach trwających od 2014r. została sprzedana część spadku po śp. Marii Mytyś. (proces sądowy, regulacje prawne i przygotowanie do sprzedaży kosztowało bardzo dużo wysiłku również finansowego) Szczegóły po rozliczeniach zostaną podane a środki w całości zostaną przeznaczone na remonty. Bardzo gorąco dziękuję Panom z Rady Ekonomicznej za ofiarną pomoc w pozyskanie spadku oraz wielu osobom za wsparcie, życzliwość i dobre rady w wypełnianiu przepisów prawnych. Bóg Zapłać
 20. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym o realnej szansa na likwidacje prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci, gdy są chore oraz o- o najnowszym, książkowym wywiadzie z papieżem Franciszkiem i o huraganach, które niestety pojawiają się coraz częściej a w „Małym Gościu” Bezpłatny dodatek – audiobook z pierwszą częścią powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. A także: • jak wyglądają szkoły na innych kontynentach;
 21. W Tarnowie przy parafii św. Rodziny 09.10.2017r. rozpoczyna się kurs ALPHA zapisy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. ; lub 508170064. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym kursie pogłębiającym wiarę.
 22. Komunikat Biskupa Tarnowskiego: Drodzy Diecezjanie! Każda ostatnia niedziela września jest od wielu lat w naszej diecezji dniem szczególnej modlitwy o trzeźwość, a także za osoby uzależnione. Z tej okazji odbywa się każdego roku pielgrzymka do Szczepanowa, miejsca narodzin św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona naszych diecezjalnych dzieł trzeźwościowych. do uczestnictwa w której serdecznie zachęcam.      W tym roku modlitwa w naszej diecezji w tej niezwykle ważnej intencji ,wpisuje się w modlitwę całego Kościoła w Polsce z racji odbywającego się w Warszawie, w dniach 21 – 23 września, Narodowego Kongresu Trzeźwości. Jest on odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stoi nasza Ojczyzna. Jesteśmy jednym z nielicznych narodów w Europie, w których spożycie alkoholu w ostatnich latach rośnie.          Gorąco zachęcam zarówno do włączenia się w pielgrzymkę do sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie, jak również w żarliwą modlitwę o trzeźwość własną, naszych bliskich i całego polskiego narodu. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż         BISKUP TARNOWSKI
 23. W najbliższym tygodniu kancelaria parafialna czynna tylko rano.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj rozpoczynamy kolejny Tydzień Wychowania, który wpisuje się w jubileusz trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi, zawierzmy nić naszego życia osobistego i rodzinnego rękom Maryi. Zastanówmy się też, czego jako rodzice, wychowawcy i duszpasterze możemy nauczyć się od Matki i Wychowawczyni Syna Bożego.
 2. Decyzją ks. biskupa ks. dr Andrzej Dudek wykładowca liturgiki w Seminarium Duchownym w Tarnowie ,mieszkający w naszej parafii od trzech lat ,będzie mieszkał w Tarnowie. Bardzo gorąco dziękujemy ks. dr Andrzejowi za czas wspólnej modlitwy głoszone słowo Boże, dobre rady i posługę w konfesjonale. Życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i Św. Józefa. Szczęść Boże!
 3. W imieniu rodziców dziękuję za ofiary do puszek na leczenie i rehabilitację Przemka Ptaka z Lipin;
 4. We wtorek nasza parafia z cały dekanatem Tarnów-Północ została zaproszona na Mszę Św. o godz. 18:00 do Bazyliki Katedralnej w Tarnowie i procesję maryjną wokół katedry z kopią słynącej łaskami Pietą. Bardzo Was proszę o skorzystanie z zaproszenia i liczny udział w uroczystości odpustowej w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Bazylice Katedralnej. Z tej racji nie będzie Mszy Św. we wtorek w Lipinach.
 5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30 anowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00;
 6. W czwartek, 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom. Przypominam, że kaplica na cmentarzu jest pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża (kaplicę erygował BISKUP TARNOWSKI Andrzej Jeż dekretem z 24.06.2014r. – a poświęcił 26.09.2014r. Biskup Stanisław Salaterski). Dlatego w święto Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy na Mszę Św. do kaplicy na cmentarzu.
 7. W czwartek gromadzimy się w kościele parafialnym o godzinie 17:30! a następnie w procesji rozważając Drogę Krzyżową udamy się na cmentarz, gdzie będzie sprawowana Msza Św. i modlitwy za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. Uczestniczy również Liturgiczna Służba Ołtarza i DSM. Prosimy o uporządkowanie cmentarza.
 8. Apeluję do wszystkich parafian i gości o segregację śmieci na cmentarzu. Na cmentarzu płacimy za każdy wywieziony kontener. Koszty wywozu śmieci są bardzo wysokie!!!. Do kontenerów wrzucamy tylko szkło i plastik. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o czystość na cmentarzu i porządkują również zaniedbane groby sąsiadów.
 9. Raz w roku w święto Podwyższenia Krzyża Pan Grabarz będzie zbierał tace na paliwo do kosiarki i odśnieżarki. Koszty utrzymania cmentarza są wysokie dziękuję za życzliwość i zrozumienie.
 10. W piątek o 17:30 godzinki ku czci św. Józefa a o godz. 17:50 nowenna do św. Józefa. Zapraszamy;
 11. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Elżbiety, w Lipinach P. Marii Żaba;
 12. W przyszłą niedzielę, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę
  w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
 13. W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 14. Niedziela 17 września to Dzień Środków Społecznego Przekazu. W tym dniu mija szósty rok, jak ogłoszenia parafialne ukazują się w formie papierowej. Jeżeli jesteśmy zadowoleni z tej formy, to prosimy o wsparcie na zakup papieru i serwisowanie drukarki.
 15. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił ks. Piotr Boraca misjonarz z wydziału misyjnego Kurii Diecezjalnej. Członków róż różańcowych zapraszamy na Mszę Św. o godz. 11:00 a PDDM na 8:30;
 16. Biskup Tarnowski zarządził wybory do Rad Duszpasterskich na dzień 15 października. W związku z tym prosimy zgłaszać kandydatów do 7 października br. („Za swój podstawowy cel Rada Duszpasterska ma współodpowiedzialne wspieranie kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego danej wspólnoty. Kandydatami na członków do Rad Duszpasterskich są pełnoletni (tzn. liczący przynajmniej 18 lat) katolicy, którzy przyjęli Sakrament Bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z zasad życia zgodnego z etyką katolicką”.) Karty zgłoszeniowe są umieszczone na ołtarzach bocznych, wypełnione wrzucamy na tacę. Prosimy o wskazywanie parafian, których postawa religijna i moralna nie budzi żadnych zastrzeżeń. Przypominam, że zadaniem członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej jest doradzanie i pomaganie ks. proboszczowi w organizowaniu różnych form duszpasterstwa w parafii. Zgodnie ze Statutem maksymalna długość uczestnictwa w Radzie Duszpasterskiej wynosi trzy kadencje, tzn. 15 lat. Przy tej okazji składam podziękowanie wszystkim dotychczasowym członkom Rady Duszpasterskiej za ich zaangażowanie w życie parafii. „Bóg zapłać”.
 17. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym odpowiedź -Czy w dzisiejszych czasach wolno jeszcze upominać grzeszników? We wrześniowym „Małym Gościu” Bezpłatny dodatek – audiobook z pierwszą częścią powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. A także: • jak wyglądają szkoły na innych kontynentach;
 18. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników w cenie 21 zł.
 19. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 7:45:Kazibut Zofia, Nowak Danuta, Foszcz Celestyn, Ogorzelec Zbigniew, Ogorzelec Józefa ; Sobota na godz. 7:45: Ogorzelec Kazimierz, Moździerz Bogusława, Ramocka Celina, Żurawska Władysława, Chłopek Bożena; Lipiny: Tańska Maria, Chłopek Maria;
 20. Wyrażam wdzięczność wszystkim pielgrzymom Pieszej pielgrzymki do Odporyszowa za godne reprezentowanie parafii i modlitwę. Serdecznie dziękuję Panu Józefowi Starzyk za animowanie pielgrzymki, ceremoniarzowi Wojciechowi Kawa, ceremoniarzom, lektorom i ministrantom za pomoc, s. Lucynie, DSM i wszystkim pielgrzymom za zamówioną Msze Św. i modlitwę. Bardzo gorąco dziękuję Strażakom ze Smykowa za zabezpieczenie pielgrzymki i wszelką pomoc oraz mieszkańcom Smykowa za delegację z wieńcem. Dziękuję również tym, którzy pielgrzymowali do Chorzelowa.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information