OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Każda niedziela jest wyjątkową okazją do dojrzewania naszej wiary, do pogłębiania
  i zacieśniania naszej osobistej relacji z Panem Bogiem. Jakże jest ważne, aby w tym procesie brała udział każda nasza rodzina i cała wspólnota parafialna. Pozwólmy Panu Jezusowi przemieniać nasze życie. Powierzajmy Mu trudy minionego tygodnia i nadzieje, które otwiera przed nami. Niech On działa w naszych sercach, a wówczas codzienność wypełni się dobrem.
 2. Bóg zapłać za ofiarny składane dzisiaj na Seminarium Duchowne w Tarnowie. (Wspólnota seminaryjna zawsze zanosi modlitwę za darczyńców).
 3. W środę, 22 lutego, przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła. Zachęcamy do modlitwy w intencji Ojca Świętego Franciszka. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30, w Lipinach do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godz. 17:30;
 5. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:00. (za pół godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny)
 6. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 17:30 (17:10 godzinki o św. Józefie).
 7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy – przed Wielkim Postem. Od 9:30-11:00 adoracja dla wszystkich- prowadzą Róże Różańcowe; 15:00-16:00 adoracja dla młodzieży (gimnazjalnej, szkół średnich i studentów).; W Lipinach adoracja dla wszystkich od 9:00-9:45 prowadzą Róże Różańcowe. Poniedziałek - 27.02.2017 od godz. 15:00: mieszkańcy Luszowic adoracja dla dzieci szkolnych od 16:00 - 17:00; 17:00 - 17:30ministranci i lektorzy; o 17:30 Msza Święta; Wtorek – 28.02.201r. od godz. 15:00 mieszkańcy Smykowa, Kątów i Pniaków; 16:30-17:30 adorację prowadzi Akcja Katolicka,17:30 Msza Święta. W Lipinach adoracja we wtorek od 15:00 do 16:00 prowadzą dzieci, o 16:00 Róże Różańcowe, o 17:30Msza Święta; Prosimy o obecność wszystkich parafian dzieci, młodzieży i dorosłych,
 8. Na półkach prasowych „Gość Niedzielny” w którym: Polski biskup został specjalnym wysłannikiem papieża Franciszka do Medjugorie. Jaki jest cel tej podróży? Ponadto w „Gościu”:- dlaczego teologia ciała opracowana przez świętego Jana Pawła II ciągle nie trafiła do katolików w Polsce, ale i w całym Kościele? - o studniówce z klasą.Mały Gość Niedzielny- już teraz zachęca do wielkopostnej akcji „Ratujmy razem Świat! ”;- zaprasza na targi, gdzie w jednym miejscu znalazło się 70 tysięcy zabawek.
 9. Organizujemy parafialny wyjazd do Kina cyfrowego „Sokół” w Dąbrowie Tarnowskiej 4 marca o godz. 13:00 na znakomity film, najnowsze dzieło słynnego włoskiego reżysera Martina Scorsese, porównywane przez krytyków do kultowej niegdyś „Misji” - „MILCZENIE”. Jest to jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów na świecie w tym roku, wspaniale mówiący o potrzebie obrony wiary chrześcijańskiej. Cena biletu: 12 zł, Zapisy w zakrystii do piątku włącznie.
 10. 27 02. 2017 rozpoczyna się w Tarnowie Kurs Alfa, który jest próbą spojrzenia na temat wiary z zupełnie innej strony. To wymiana doświadczeń, ciekawi ludzie, zabawa i dyskusje o sprawach, które być może od dawna Cię nurtują. Swobodna i przyjazna atmosfera, przystępna forma i humor. Zapisy tel. 512386145, lub 605692710 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Serdecznie zachęcamy do udziału. Ulotki z informacją są przy ogłoszeniach.
 11. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 9 rodzin, ofiarę złożyło 9 rodzin.Bardzo prosimy aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45: Merchut Władysława, Nowak Krystyna, Nowak Małgorzata, Gajewska Irena, Bajor Anna; sobota na godz.7:45: Wardzała Władysława, Wałaszek Maria, Wąż Marta, Kania Zygmunt, Kawa Teresa; Lipiny: Madura Reneusz, Madura Krystian;
 12. Jutro pogrzeb Heleny Ogorzelec z ul. Tarnowskiej 11:30 Różaniec, 12:00 Msza Św. pogrzebowa, Dzisiaj Różaniec w kaplicy cmentarnej po Mszy Św. wieczornej.
 13. W Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie jest organizowany Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się on w przyszłą niedzielę (26 lutego) o godz. 19.15. Katechezy będą głoszone w środy o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 19.15. Wszystkich chętnych - od 17 lat, którzy już poważnie myślą o życiu zapraszamy na I spotkanie w przyszłą niedzielę. Przypominamy, że świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej jest niezbędne i koniecznie wymagane przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa.
 14. W tym tygodniu patronujE nam: 23 II – św. Polikarp, biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty, ustanowiony przez tego Apostoła biskupem Smyrny w Azji Mniejszej; zaliczany jest do grona ojców apostolskich, czyli pisarzy chrześcijańskich, którzy znali Apostołów i bezpośrednio od nich czerpali naukę pozostawioną przez Chrystusa; po 60 latach przewodzenia Kościołowi w Smyrnie poniósł śmierć męczeńską pomiędzy rokiem 155 a 169 .
 15. Komunikat w związku z 50. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu. Drodzy Diecezjanie!    Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stale stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości wszystkich Polaków. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas naszego zjednoczenia się w modlitwie i staraniach na rzecz trzeźwości. W tym kontekście wyjątkowo cenne będzie podjęcie osobistej abstynencji, chociażby na czas tegorocznego Wielkiego Postu, jako formy wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw o Trzeźwość rozpoczyna też Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Niech nasze osobiste zaangażowanie w modlitwę o trzeźwość i w różne formy działań wspierających starania o trzeźwość, z pomocą łaski Bożej, przyniosą błogosławione owoce dla całej naszej Ojczyzny. Z pasterskim błogosławieństwem † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Tylko czerpiąc obficie ze stołu słowa Bożego i eucharystycznego, zostajemy uzdrowieni i umocnieni, aby świadczyć o Chrystusie wśród tych, do których On nas posyła. Pamiętajmy, że w każdym spotkaniu drugi człowiek potrzebuje naszej miłości. Nie będziemy jej mieli, jeśli nie ugruntujemy naszej przyjaźni z Panem Bogiem.
 2. Dziękujemy za  ofiary składane dziś na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła i  kaplicy. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Wyrażając naszą wdzięczność za tę materialną pomoc, zapewniamy o modlitwie za Ofiarodawców, zwłaszcza w każdą środę wieczorem podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i podczas piątkowej nowenny do św. Józefa.
 3. W najbliższy wtorek, 14 lutego, przypada święto św. św. Cyryla (826-869), mnicha, i Metodego (815-885), biskupa. Ci urodzeni w Cesarstwie Wschodnim bracia, bardzo wykształceni, znający różne języki z hebrajskim, syryjskim i łaciną włącznie, piastujący różne godności kościelne, podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, między innymi do kraju Chazarów na Krymie, do Bułgarii i na Morawy, gdzie wprowadzili do liturgii język słowiański pisany alfabetem greckim (głagolicę). Cyryl przetłumaczył Pismo Święte na język staro-cerkiewno-słowiański. Tym językiem nadal posługuje się kilkadziesiąt milionów braci prawosławnych i kilka milionów grekokatolików. Obaj święci są uważani za apostołów Słowian. W 1980 roku papież św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy, podnosząc tym samym ich wspomnienie do rangi święta.
 4. Święto Cyryla i Metodego jest Dniem Modlitwy za Narody Słowiańskie. Pamiętajmy, że Kościół jest jeden, choć od wieków gromadzi rozmaite narody, tradycje i obrządki. Jako chrześcijanie, jesteśmy budowniczymi jedności, choćby poprzez codziennie kierowaną do Pana Boga prośbę o pokój na świecie, ład moralny, o zgodę między narodami i swobodę głoszenia Chrystusowej Ewangelii.
 5. Tego samego dnia tradycja wspomina św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Na Zachodzie, zwłaszcza w Anglii i Stanach Zjednoczonych, a od jakiegoś czasu także u nas, przyjęło się go czcić jako patrona zakochanych. Niech to będzie okazja do radości i wspólnej zabawy, wszak trwa jeszcze karnawał, ale także do modlitwy, podziękowania Panu Bogu za miłość, którą nas obdarzył,
  i za bliskich, którzy nas kochają. Pamiętajmy też o narzeczonych z naszej wspólnoty parafialnej i prośmy, aby ich wzajemna miłość się umacniała i aby z Panem Bogiem weszli na wspólną drogę życia.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:30, w Lipinach do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godz. 17:30;
 7. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:00. (za pół godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny)
 8. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 17:30 (17:10 godzinki o św. Józefie).
 9. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność. (Wspólnota seminaryjna zawsze zanosi modlitwę za darczyńców).
 10. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św.  Elżbiety, w Lipinach Św. Anastazji.
 11. Ministrantów i lektorów proszę o solidne pełnienie służby liturgicznej. Rodziców proszę aby o tym przypominali ministrantom i lektorom, że ich miejsce jest w kościele przy ołtarzu.
 12. W środę spotkanie kandydatów na ministrantów o 17:00 w Domu Parafialnym a ministrantów i lektorów po Mszy Św. Rodziców prosimy o akceptację i zachętę. Jesteśmy głęboko przekonani, że chłopcy, służący przy ołtarzu jako ministranci, będą wzrastać w atmosferze szlachetności, ofiarności, przyjaźni. Wszelkich informacji udziela ks. Krzysztof.
 13. Spotkanie dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców o godzinie 17:30 w piątek.
 14. Na półkach prasowych „Gość Niedzielny” w którym: „Kiedy wchodzę do pokoju, w którym leży umierający człowiek, to jest tak, jakbym wchodziła do świątyni. Ja po prostu wiem, że tam jest Pan Bóg” – mówi w niezwykłym wywiadzie szefowa łódzkiego hospicjum, która była przy śmierci bardzo wielu osób.  Ponadto w „Gościu”:- niepłacenie alimentów jest grzechem. Rodzice, którzy porzucili dziecko zadają mu cierpienie. Krzywdzą je po raz drugi, gdy nie płacą alimentów. W Polsce jest 300 tysięcy takich rodziców;- mało kto wie, że wśród państw rozwiniętych Polska ma największe sukcesy w redukcji emisji dwutlenku węgla. Zgodnie z Protokołem z Kioto mieliśmy dokonać redukcji na poziomie 6. procent, a wykonaliśmy 32. procent.
 15. Zmarłego ostatnio  † Kazimierza Walusiaka z Lipin polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.
 16. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało  9 rodzin, ofiarę złożyło 9 rodzin.  Bardzo prosimy aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45: Żurawski Krzysztof, Żurawski Antoni, Wójcik Sylwia, Wątroba Józef, Żurawski Damian; sobota na godz.7:45: Minorczyk Roman, Świerczek Józefa, Marszałek Antoni, Żurawski Marek, Starzyk Bożena; Lipiny: Kurek Marta, Kurek Angelika;.
 17. ZAPOWIEDZI: Gwóźdź Marek Karol, zam. Smyków i Lubańska Katarzyna,  zam. Smyków

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information