OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
 2. Dzisiaj o godz. 11:00 zapraszamy na jubileuszową Eucharystię, byśmy wspólnie dziękowali Panu Bogu za dar powołania ks. dr hab. Bogdana Węgrzyna prof. PWSZz naszej parafii oraz wypraszali dla niego potrzebne dary i łaski. Dziękując za wszelką pomoc w naszej parafii życzymy srebrnemu Jubilatowi, by dobry Bóg przez wstawiennictwo św. Józefa udzielał obfitych łask, błogosławił, wspierał i umacniał. Niech darzy zdrowiem i pozwoli dalej owocnie służyć Kościołowi. Drogi Jubilacie! Przeżywaj nadal Chrystusowe kapłaństwo według słów św. Jana Pawła II: "Ostatecznie zawsze potrzebny ludziom okaże się tylko kapłan świadom pełnego sensu swego kapłaństwa; kapłan, który głęboko wierzy, który odważnie wyznaje, który żarliwie się modli, który z całym przekonaniem naucza, który służy, który wdraża w swe życie program ośmiu błogosławieństw, który umie bezinteresownie miłować, który jest bliski wszystkim - a w szczególności najbardziej potrzebującym". Życzą Kapłani, Siostry zakonne i Wspólnota Parafii;
 3. Dzisiaj zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości na VIII Festyn Parafialny. PROGRAM FESTYNU PARAFIALNEGO: Rozpoczęcie festynu o godz. 17:00, możliwość otrzymania „Szczęśliwej cegiełki"; Wybór szczęśliwego numeru nagrody głównej o 20:00; Wśród nagród rower, łóżka i inne bardzo cenne niespodzianki; O 21:00 Zakończenie festynu. Okazja do spotkania, dobrej zabawy, wiele atrakcji dla dzieci i rodziców. Występy dzieci z naszych szkół i przedszkola oraz zespołu muzycznego „Propozycja”; Dziękujemy redakcji tygodnika Niedziela za patronat nad festynem;
 4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. W Lipinach we wtorek, piątek i sobotę o godz. 16:30. Dziękujemy za modlitwę przy kapliczkach i krzyżach w naszej parafii.
 5. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 6:30,8:30,18:00 Lipiny(16:30);
 6. W środę i czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30.
 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 obrzęd przyjęcia aspirantów do grona ministrantów - prosimy o obecność wszystkich ministrantów z rodzicami. Nowym ministrantom życzymy gorliwości w pełnieniu służby Bogu przy ołtarzu, a rodzicom serdecznie gratulujemy. Apelujemy i prosimy rodziców o angażowanie chłopców do służby Bogu jako ministranci i lektorzy a dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 9. W piątek o 17:30 godzinki o św. Józefie, nowenna do św. Józefa po godzinkach;
 10. W sobotę zapraszamy do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. Po Mszy Św. program artystyczny dla naszych mam w wykonaniu DSM.
 11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 12. Przyszła niedziela inwestycyjna na remont zakrystii i inne. Wyremontowana zakrystia będzie jednym z darów na jubileusz 100-lecia dedykacji naszej dostojnej świątyni. Można składać dary na 100- lecie. Na nowe drzwi do kościoła jest już darczyńca. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
 13. W związku z wprowadzeniem nowych przepisach dotyczących ochrony danych osobowych w Kościele katolickim w Polsce informuję, że zapowiedzi będą zamieszczane tylko gablocie ogłoszeń.
 14. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin.Bardzo prosimy aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: wtorek na godz.7:45:Wałaszek Beata, Nowak Ewelina, Ćwiok Małgorzata, Zuziak Maria, Żmuda Bernadetta, sobota na godz.7:45:Bator Maria, Kozyra Maria, Wajda Agata, Czerwony Stanisława, Czerwony Anna; Lipiny: Bogula Dorota, Bogula Włodzimierz;
 15. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu. Jak Polacy oceniają tę zmianę?, w „Małym Gościu Niedzielnym”- MISTRZOWSKI dodatek a w nim wszystko o mundialu 2018. Oraz tygodnik „Niedziela” w którym o pomniku, który przemówił”
 16. Proszono o ogłoszenie: 1.:Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo - Turystyczne "ITER" zaprasza na spotkanie z Marią Bober, pielęgniarką i piosenkarką, żoną i matką, pracującą obecnie w Niemczech przy osobach terminalnie chorych. Świadectwo życia ufnego w Bożą opiekę i bezgranicznie poświęconego służbie drugiemu człowiekowi wraz z częścią wokalną odbędzie się 26 maja br., o godzinie 19.00 w Kościele Św. Maksymiliana w Tarnowie. Zapraszamy całe Rodziny by wspólnie świętować Dzień Matki. Spotkanie pt. "Kocham Cie Mamo" poprzedzi Msza św. w intencji Wszystkich Mam celebrowana o godz. 18.00. Okolicznościowe bileciki, za dowolną ofiarą na cele statutowe Duszpasterstwa, można otrzymać w biurze "ITER" przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie lub bezpośrednio przed Mszą Świętą.
 17. W Lisiej Górze organizowany jest wyjazd do Lednicy koło Gniezna na ogólnopolskie spotkanie młodzieży, które odbędzie się 2 czerwca 2018 r. Wyjazd z Lisiej Góry 31 maja o godz. 23.00 (czwartek), powrót około południa 3 czerwca (niedziela). Oprócz spotkania nad Lednicą w planie jest m.in.: sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz spływ kajakami po Warcie. Koszt wyjazdu 150 zł. Zapisy u ks. Tomasza tel. 506-134-892 bądź przez stronę parafialną w Lisiej Górze.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
 2. Trwa miesiąc poświęcony Matce Bożej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. W Lipinach we wtorek, piątek i sobotę o godz. 16:30. Dziękujemy za modlitwę przy kapliczkach i krzyżach w naszej parafii.
 3. Codziennie Nowenna do Ducha Świętego o 18:00, w niedzielę o 16:00. Zapraszamy obowiązkowo kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z III klasy gimnazjum, ich rodziców i rodziny oraz wszystkich parafian dobrej woli. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji młodzieży.
 4. W środę o godz. 15:30Bp Stanisław Salaterski udzieli młodzieży sakramentu Bierzmowania. Kandydaci z kartkami i Krzyżami gromadzą się już o godz. 15:00. Ustawiają się wzdłuż kościoła razem ze świadkami! Świadkowie również ubrani wizytowo! Wszyscy, także rodzice i rodzeństwo przyjmują Komunie Świętą. Spowiedź Święta w poniedziałek o 16:30. Składka w czasie Mszy św. przeznaczona jest na Fundacje Abp Jerzego Ablewicza, która funduje stypendia dla biednej młodzieży kształcącej się.
 5. W środę, 16 maja, przypada święto patrona Polski, św. Andrzeja Boboli. W dzień imienin pasterza diecezji pamiętajmy o modlitwie w intencji naszego bp Andrzeja Jeża.
 6. W środę Biskup poświęci do kultu figurę św. Jana Pawła II. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wspólnocie Róż różańcowych za ufundowanie figury do naszej świątyni. Zapraszamy Róże do udziału w tej uroczystości.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30.
 8. W czwartek o godz. 19:00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Proszę o obecność.
 9. W piątek o 17:30 godzinki o św. Józefie, nowenna do św. Józefa po godzinkach;
 10. W sobotę 19 maja nasza parafia została zaproszona do udziału w uroczystości odpustowej w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie na godzinę 18:30. Serdecznie proszę o udział w odpuście, aby nasza parafia była godnie reprezentowana. Dzisiaj rozpoczyna się Wielki Odpust Fatimski.
 11. W przyszłą niedzielę nasz rodak ks. dr hab. Bogdan Węgrzyn prof. PWSZ będzie przeżywał srebrny jubileusz kapłaństwa. Serdecznie zapraszam na Mszę Św. jubileuszową o godz. 11:00. Za pobożny udział w uroczystej Mszy Św. jubileuszowej w 25 –lecie kapłaństwa można zyskać odpust zupełny.
 12. W przyszłą niedziele Zesłania Ducha Świętego - 20.05.2018r. zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości na VIII Festyn Parafialny. PROGRAM FESTYNU PARAFIALNEGO: Rozpoczęcie festynu o godz. 17:00, możliwość otrzymania „Szczęśliwej cegiełki"; Wybór szczęśliwego numeru nagrody głównej o 20:00; Wśród nagród rower, łóżka i inne bardzo cenne niespodzianki; O 21:00 Zakończenie festynu. Okazja do spotkania, dobrej zabawy, wiele atrakcji dla dzieci i rodziców. Występy dzieci z naszych szkół i przedszkola oraz zespołu muzycznego „Propozycja”;
 13. ZAPOWIEDZI: Kawa Lucjan Adam zam. Swarzów i Wnęk Sylwia Wiktoria zam. Smyków; Kmieć Daniel Krzysztof zam. Nieczajna i Minor Karolina zam. Smyków; Kawula Łukasz Jan zam. Bogumiłowice i Ręczkowicz Agnieszka zam. Luszowice;
 14. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin.Bardzo prosimy aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45:Frąc Władysław, Foszcz Maria, Kijak Teresa ,Bator Danuta, Czerwony Wiesław, sobota na godz.7:45:Kogut Maria, Bator Janina, Ćwiok Krystyna, Wałaszek Bernadetta, Wałaszek Beata; Lipiny: Orłowski Tadeusz, Ogorzelec Wiesław;
 15. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: O wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”, o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans, w „Małym Gościu Niedzielnym”- laurka dla mamy i wiele ciekawych informacji. Oraz tygodnik „Niedziela” w którym świadectwo papieskiego” Anioła Stróża” i refleksja czy św. znów Andrzej Bobola uratuje ojczyznę? Od tego tygodnia będzie można nabyć tygodnik Niedziela, który patronuje naszemu festynowi. Zachęcam do lektury;
 16. Bardzo gorąco dziękuję Wam Drodzy Parafianie za życzenia, modlitwę i Msze Św. w mojej intencji:ks. Wojciechowi, Siostrom zakonnym i Wszystkim Szanownym Parafianom;
 17. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz: „DUCHU ŚWIĘTY, UŚWIĘCAJ NAS PRZEZ EUCHARYSTIĘ” przy Domu Parafialnym odpowiedzialni: Straż Pożarna Smyków, baza materialna Smyków i Kąty; II ołtarz: „SPRAW, PANIE, ABYŚMY BYLI JEDNO” Posesja Państwa Madurów odpowiedzialni Akcja Katolicka, baza materialna Luszowice Górne i Pniaki; III ołtarz: „BOŻE, BŁOGOSŁAW OJCZYZNĘ NASZĄ” Krzyż Solidarności odpowiedzialni Caritas i Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. baza materialna Świerże, ul. Dąbrowska, 600-lecia i pozostałe; IV ołtarz: „ŚW. JÓZEFIE, PROWADŹ NAS DO JEZUSA EUCHARYSTYCZNEGO” Plac św. Józefa (przy figurze św. Józefa) odpowiedzialni Straż Pożarna Lipiny, baza materialna Lipiny.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 1. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Wyrażając naszą wdzięczność za tę materialną pomoc, zapewniamy o modlitwie za Ofiarodawców; Zbliża się jubileusz 100-lecia naszej dostojnej świątyni w duchu wdzięczności można ufundować np. nowe drzwi do naw bocznych.

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information