OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawowaliśmy, zjednoczyła nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.
 2. W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji papieża i młodych całego świata.
 3. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe i otwarte przyjmowanie nas w swoich domach. Wasze Rodziny i Wasze domy ogarniamy modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem prosząc Boga, aby Was strzegł i ochraniał od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa oraz aby Jego dary i łaski spłynęły na Was w obfitości. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o zgłoszenie; Bardzo prosimy o przyjazd po księdza. W tym tygodniu kolęda według następującego porządku:  Poniedziałek –od  8:30 jeden Ksiądz od P. Janusza Dobosz w kierunku kościoła do nr 111;Wtorek od  godz. 8:30 jeden Ksiądz od Józefa Kuty pozostałe domy. Przepraszamy za zmianę w kolędzie z przyczyn niezależnych.  
 4. W związku z kolędą w tym tygodniu nie będzie Mszy Św. o 17:30 we wtorek w Lipinach;
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17:30.
 6. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.
 7. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 17:30 (17:10 godzinki o św. Józefie).
 8. W sobotę o 12:00 Msza Św. na rozpoczęcie Spotkania Opłatkowego w Lipinach;
 9. Składka do kopert i na tacę w przyszłą niedzielę na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Jesteśmy wdzięczni za ofiarność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Wszystkich Was, Naszych Drogich Darczyńców, otaczamy serdeczną modlitwą i wdzięczną pamięcią prosząc Boga, aby błogosławił Wam w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask.
 10. W przyszłą niedzielę spotkanie opłatkowe dla parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej z naszego dekanatu Tarnów-Północ. O 16:00 Msza Św. a następnie spotkanie w Domu św. Józefa;
 11. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Stanisława w Lipinach św. Agaty.
 12. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 11 rodzin, ofiarę złożyło 11 rodzin. Bardzo prosimy aby o kościół, otoczenie oraz toalety zatroszczyli się: Poniedziałek godz. 7:45: Cierpik Kazimierz, Żurawski Jakub, Żurawska Józefa, Kaziród Stanisław, Wątroba Barbara; Sobota godz. 7:45:Kotlarz Monika, Kozioł Ryszard, Kmieć Maria, Kmieć Roman, Minor Bogdan; Lipiny: Krawczyk Stanisław, Krawczyk Bronisław;
 13. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: o relacji między Kościołem i państwem w Polsce, jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania? obrazek z modlitwą dziadków za wnuki, Polska broni europejskich wartości; Natomiast w „Niedzieli”: Strasburg, niegdyś miasto tysiąca kościołów, dziś miasto wojującego islamizmu, o spotkaniu papieża Franciszka z młodzieżą w Panamie, o próbie sekularyzacji polskiej szkoły, W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” obrazek z modlitwą za babcię i dziadka, czy to co czujemy, czuje nasze serce, w rozmowie z kardiochirurgiem dr. Michałem Zembalą
 14. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że w tym roku nasze PIT-y zostaną przygotowane przez Urzędy skarbowe. Należy zatem sprawdzić czy w odpowiedniej rubryce znajduje się nr KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Jeżeli tak nie jest należy skorygować wystawiony PIT. Na stronie internetowej Caritas (caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się gotowy bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco – jeżeli to konieczne - do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
 15. W tym tygodniu patronują nam: 21 I – św. Agnieszka (291-304), dziewica, męczennica, patronuje zaręczonym, ofiarom gwałtu, 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy,25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan,26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.
 16. W poniedziałek obchodzimy Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za bliskich naszym sercom babcie i dziadków;

 

Życzymy wszystkim parafianom i pielgrzymom owocnego roku jubileuszowego.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
 2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni: 01.2019 Poniedziałek - od godz. 8:30 ul. Tarnowska jedna strona, jeden ks. od strony Lipin od Państwa Migaczów drugi od strony Kościoła od  Państwa Wariasów;15.01.2019 Wtorek – od godz. 8:30  ul. Dąbrowska jeden ks. od P. Leżoń drugi od Pana Romana Mola  po obu stronach;16.01.2019r. środa –  od godz. 8:30 jeden ks. ul. Witosa od P. Kurgana, ul. Nadbrzeżna drugi od P. Józefa i Krystyny Majcher;17.01.2019 czwartek od godz. 8:30  Plac św. Józefa 13 w kierunku kościoła drugi od godz. 8:30 od P. Kobos ul. Ks. Leśniaka, Plac św. Józefa;18.01.2019 Piątek – od godz. 8:30 jeden ks. ul. 600-lecia od P. Warias z Lipowej; od godz. 8:30 drugi ks.  ul. Mielecka od Państwa Zdarowskich;19.01.2019r.Sobota – od godz. 8:30 jeden Ksiądz od Państwa Nytko na Jeziorkach Lipińskich, ul. Brzozowa, ul. Równoległa w stronę ulicy Jeziorańskiej do skrzyżowania na Smykowie w ul Jeziorańską; Plan kolędy dostępny jest na naszej parafialnej stronie internetowej w dziale aktualności;  Bardzo prosimy o przyjazd po księży.  W czasie kolędy kancelaria czynna rano.
 3. W związku z kolędą w tym tygodniu nie będzie Mszy Św. o 17:30 we wtorek w Lipinach;
 4. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 5. W czwartek w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu jako wotum po peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej. Niech to będzie okazja do dziękczynienia za wszystkie łaski wypraszane przez wstawiennictwo Matki Bożej. Porządek następujący: 13:00 - Msza Św. i Adoracja dla mieszkańców Lipin oraz Smykowa i Pniaków;. Godz. 14:30 – 15:30 – Świerże (Dębowa, Dworska), Godz. 15:30 – 16:30 - Luszowice (ul. Tarnowska i ul. Dąbrowska). Godz. 16:30-17:30 - Podkościele (wszystkie przylegające ulice, ul. Mielecka, 600-lecia oraz Podedworze). O godz. 17:30 - Msza św. na zakończenie adoracji. Mieszkańców Lipin prosimy o udział w adoracją w światyni parafialnej z racji jubileuszu – możliwość zyskania odpustu zupełnego. O 17:30 Msza Św. Prosimy Was, aby Pan Jezus nie był sam! Skorzystajmy z możliwości do modlitwy.( w czwartek i sobotę nie będzie Mszy Św. o 6:30)
 6. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę.
 7. W piątek Godzinkami do św. Józefa o godz.17:00 rozpoczynamy pierwsze nabożeństwo- Droga św. Józefa. Jest to czas parafialnego pielgrzymowania do naszej jubileuszowej świątyni. Możemy wtedy zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie, które będzie w każdy III piątek miesiąca.
 8. W sobotę o 12:30 Msza Św. na rozpoczęcie Gminnego Spotkania Opłatkowego.
 9. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedzielę Róże: św. Barbary a w Lipinach św. Agaty.
 10. W tym tygodniu patronują nam:17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik; 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.
 11. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, zwłaszcza w każdą środę wieczorem podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i podczas piątkowej nowenny do św. Józefa.
 12. Na czas jubileuszu 100-lecia naszej świątyni parafialnej „PENITENCJARIA APOSTOLSKA, z polecenia Ojca Świętego Franciszka, udzieliła Odpustu Zupełnego, pod zwykłymi warunkami (Spowiedź sakramentalna, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego), spełnionymi według przepisów prawa przez wiernych, szczerze żałujących za grzechy, jeśli nawiedzą jako pielgrzymi kościół parafialny pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, i w nim będą uczestniczyli w uroczystościach jubileuszowych, o których jest mowa w załączonej prośbie, lub przez odpowiedni okres czasu  oddadzą się pobożnym rozważaniom, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary, i wezwaniami do Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa. Bardzo serdecznie zapraszam Was Drodzy Parafianie, Rodacy i Pielgrzymi do korzystania z łaski odpustu;
 13. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni.. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 7 rodzin, ofiarę złożyło 7 rodzin Bardzo prosimy o zatroszczenie się o kościół i otoczenie oraz toalety: Poniedziałek godz. 7:45: Ogorzelec Maria, Kocoł Stanisław, Dobosz Bernadetta, Wilk Marian, Babiarz Czesław; Sobota 7:45:Kędzior Maria, Wojtas Antoni, Kędzior Krystyna, Witek Maria, Bielat Teofila; Lipiny: Cygan Wiesława, Gąsiecki Janusz;
 14. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym o chrzcie jako bramie sakramentów, jak przygotować się do zmiany pracy? jak działają escape roomy? Natomiast w „Niedzieli”: o pracy misjonarzy, tematem numeru jest: dziecko to skarb, o polskim rolnictwie w rozmowie z ministrem rolnictwa;
 15. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariana Zuziaka z ul. Witosa i śp. Grzegorza Pękale z ul. Długiej; Wieczny odpoczynek…
 16. Osoby żyjące w związkach niesakramentalnych zapraszamy na Mszę Św. do katedry tarnowskiej w sobotę 19 stycznia 2019r. o godz.15.00. Po Mszy św. będzie jeszcze adoracji Najświętszego Sakramentu a potem spotkanie w Domu Parafialnym.

Życzymy wszystkim parafianom i pielgrzymom owocnego roku jubileuszowego.

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information