OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
 2. Dzisiaj o godzinie 16:00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta – w Lipinach o godzinie 14:00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta i tak będzie przez cały Wielki Post. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 4. We wtorek w Lipinach nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej o godzinie 17:30.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17:30.
 6. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:00.
 7. W piątek o godzinie 15:00 dla dzieci, o godz. 17:00 dla małżonków, rodziców i starszych, o godz. 18:30 dla młodzieży odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Lipinach Droga Krzyżowa w piątek o 16:00 i Msza Święta.
 8. W piątek o 17:30 nowenna do św. Józefa.
 9. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
 10. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: Wielki Post z ojcem Pio. Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi,- o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej,- o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego,- oraz o Pokorze, którego nigdy dość, czyli zmarłym niedawno wybitnym polskim aktorze. W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym”- obrazek ze św. ojcem Pio oraz jego radami – jak dobrze się spowiadać, oraz:- o ojcu Pio opowiada jego były ministrant;- jak zrobić własną grę planszową. Na półkach obok ogłoszeń są ulotki wyjaśniające jak przekazać dla Caritas jeden procent podatku.
 11. Tradycyjnie w Wielkim Poście rozprowadzamy BARANKI wielkanocne i PASCHALIKI. (Ofiara najniższa 5 zł z czego 3,5 idzie do centrali, a reszta pozostaje w budżecie Caritas parafialnej na dzieła charytatywne.) Baranek i Paschalik jest tylko symbolem – pamiątką złożonej ofiary na chorych i potrzebujących.
 12. Na ołtarzu Matki Bożej są Skarbonki Caritas „DAR Juniora dla Seniora”. Zachęcamy dzieci i młodzież do składania ofiar do skarbonek aby pomóc osobom starszym. Wypełnione skarbonki przynosimy w Wielki Piątek;
 13. W przyszłą niedzielę 25.02.2018r. przed Sumą o 10:30 rozpoczną uroczyście modlitwę Róże rodziców, młodzieży i dzieci. Zelatorzy otrzymają pobłogosławione tajemnice. Powstały dwie Róże Rodziców, do trzeciej brakuje 6 osób. Chętnych rodziców zapraszamy do zapisów w zakrystii.
 14. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach 11.03 -14.03.2018r. Poprowadzi je o. Piotr Graduszewski z zakonu Trynitarzy. Natomiast uroczystość odpustowa w naszej parafii przypada w poniedziałek 19.03. 2018r. Prosimy o zaplanowanie urlopu na ten dzień.
 15. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 6 rodzin, ofiarę złożyło 6 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 7:45:Minorczyk Roman, Świerczek Józefa, Marszałek Antoni, Żurawski Marek, Starzyk Bożena; Sobota 7:45:Merchut Władysława, Nowak Krystyna, Nowak Małgorzata, Gajewska Irena, Bajor Anna; Lipiny: Garncarz Krzysztof, Kuta Krystyna.
 16. ZAPOWIEDZI: Krawczyk Tomasz Sebastian, zam. Lipiny i Krawczyk Renata, zam. Lipiny;
 17. W tym tygodniu patronuje nam:22 II – św. Piotr Apostoł (I w.), pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.
 18. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. W intencji Biskupa Jubilata będzie sprawowana Msza święta w katedrze tarnowskiej w sobotę 24 lutego o godz. 18.00. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.
 19. Diecezjalne radio RDN Małopolska zachęca do słuchania w okresie Wielkiego Postu audycji:
  „Radiowe Rozmowy Rekolekcyjne – Droga do szczęścia” o małżeństwie i rodzinie w każdą sobotę o godz.15.30;e  "Drogę krzyżową" (piątki, godz.17.20)  oraz "Gorzkie żale" (niedziela 16.00). Zachęcamy osoby starsze i chore do korzystania z transmisji.
 20. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Stanisław Podedworski z ul. Witosa. Polecajmy śp. Stanisława oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.
 2. Dzisiaj w Światowy Dzień Chorego Msza Święta z udzieleniem sakramentu chorych o godz.16:00. Sakrament namaszczenia mogą przyjąć osoby chore i w podeszłym wieku. Pół godziny przed Mszą Świętą – okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej. (dla słabo słyszących spowiedź będzie odbywać się w zakrystii). Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni! Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych. Jest to sakrament uzdrawiający: umacnia w słabości, a w przypadku osób, które nie mogą już skorzystać z sakramentu pokuty, także gładzi grzechy, jeżeli chory miał w sercu pragnienie pojednania się z Panem Bogiem. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej tego sakramentu.
 3. Dzisiaj składka do kopert na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za Waszą szlachetność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Naszych Darczyńców otaczamy serdeczną modlitwą i wdzięczną pamięcią prosząc Boga, aby Wszystkim błogosławił w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask.
 4. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Problem alkoholizmu dotyka wielu milionów naszych rodaków. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 5. Rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Nabożeństwo wynagradzające za grzechy – przed Wielkim Postem. Od 9:30-11:00 adoracja dla wszystkich- prowadzą Róże Różańcowe; 15:00-16:00 adoracja dla seniorów z rodzinami prowadzi Caritas; W Lipinach adoracja dla wszystkich od 9:15-9:45 prowadzą Róże Różańcowe. Poniedziałek - od godz. 15:00 -16:00 mieszkańcy Luszowic prowadzi Akcja Katolicka; od godz. 16:00 mieszkańcy Smykowa, Kątów i Pniaków; od 17:00 młodzież,ministranci, lektorzy i DSM; o 17:30 Msza Święta; Wtorek – adoracja tylko w Lipinach od godz. 16:30 prowadzą Róże Różańcowe, o 17:30Msza Święta; Prosimy o obecność w miarę możliwości wszystkich parafian dzieci, młodzieży i dorosłych,
 6. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7:00, 8:30,17:30. W Lipinach o 16:00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na cele charytatywne. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
 7. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18 a rozpoczęciem 60 roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
 8. W piątek o godzinie 15:00 dla dzieci, o godz. 17:00 dla małżonków, rodziców i starszych, o godz. 18:30 dla młodzieży odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Lipinach Droga Krzyżowa w piątek o 16:00 i Msza Święta.
 9. Przyszła niedziela będzie pierwszą Wielkiego Postu. Msze Święte o godzinie: 7:00, 8:30 i 11:00 O godzinie 16:00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta – w Lipinach o godzinie 14:00 Gorzkie Żale, a zaraz po nich Msza Święta i tak będzie przez cały Wielki Post. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Proszę zwrócić uwagę na zmianę godziny Mszy Świętej w Lipinach (14:00) Gorąco zachęcamy parafian do licznego udziału w drodze krzyżowej i gorzkich żalach oraz zyskiwania przywiązanego do nich odpustu zupełnego.
 10. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 11. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 8 rodzin, ofiarę złożyło 8 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 7:45:Tabor Sławomir, Żurawski Leszek, Ptak Stanisław, Foszcz Małgorzata, Żaba Józef; Sobota 7:45: Żurawski Krzysztof, Żurawski Antoni, Wójcik Sylwia, Wątroba Józef, Żurawski Dariusz ; Lipiny: Gagatek Mieczysław, Ciombor Grzegorz;.
 12. ZAPOWIEDZI: Krawczyk Tomasz Sebastian, zam. Lipiny i Krawczyk Renata, zam. Lipiny;
 13. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że od tego roku ulegają zmianie zasady ubiegania się o dopłaty bezpośrednie. Wnioski składane będą przez Internet. Można będzie to zrobić już od 15 marca. We wszystkich biurach powiatowych ARiMR dostępne będą stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, przy których rolnicy będą mogli wypełnić i przesłać wniosek. Właściciele mniejszych gospodarstw zamiast wniosku mogą złożyć jednostronicowe Oświadczenie, w którym potwierdzą brak zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem. Termin składania oświadczeń wyznaczono od 15 lutego do 14 marca 2018 r. Apelujemy do rolników, by nie czekali do ostatniej chwili. Wcześniejsze zgłoszenie się do biura powiatowego pozwoli na uniknięcie kolejek i zapewnienie sprawnej i szybkiej obsługi. Szczegółowe Informacje wywieszone są na parafialnej tablicy ogłoszeń.
 14. Na półkach prasowych nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: Co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę? - czekają nas zmiany czy rewolucja? O systemie opieki zdrowotnej mówi minister zdrowia
 15. Powstały dwie Róże Rodziców, chcemy założyć trzecią (brakuje 8 osób). Chętnych rodziców zapraszamy do zapisów w zakrystii. Chcemy wprowadzić również róże dzieci modlących się za rodziców. Zapisy w zakrystii.

 

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information