OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Wszyscy jesteśmy w ręku Pana Boga i musimy uczyć się na co dzień coraz większego zaufania do Niego. Zaufanie do Pana Boga powinno wyrażać się nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Jako jeden naród powinniśmy też wciąż bardziej dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.
 2. Święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę. Msza Św. w intencji Ojczyzny dzisiaj o godz. 11.00, poprzedzona uroczystą akademią o 11:00.
 3. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.
 4. Codziennie modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17:00, które można jeszcze składać. We wtorek i sobotę wypominki tylko w Lipinach o godz. 17:00;W niedziele listopada przed każdą Mszą Św. też wypominki listopadowe.
 5. W poniedziałek spotkanie parafialnego oddziału Caritas po Mszy Św. wieczornej.
 6. We wtorek w Lipinach o godzinie 17:30 nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej;
 7. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 16:45!!!;
 8. W środę na godz. 9:00 zapraszamy rodziców z dziećmi przedszkolnymi, ich rodziny oraz wszystkich parafian na Mszę Św. w int. przedszkolaków, ich rodziców, nauczycieli i pracowników Przedszkola w Luszowicach. Po Mszy Św. ucałowanie relikwii bł. Edmunda Bojanowskiego;
 9. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17:30;
 10. W czwartek o 17:30 zapraszamy dzieci klas III SP przygotowujące się do I Komunii Św. Po  Mszy Św.  spotkanie z rodzicami.
 11. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 17:30. Zapraszamy;
 12. W przyszłą niedzielę zgodnie z decyzją papieża Franciszka będziemy po raz drugi przeżywać w całym Kościele ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. Z tej racji Parafialny Oddział Caritas będzie rozprowadzał CHLEBKI MIŁOSIERDZIA. Ofiara składana za chlebek wynosi 5 zł. Przy ołtarzu św. Kazimierza są umieszczone TYTKI (TORBY) CHARYTATYWNE, chętni mogą zabrać tytki do domu i po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami przynieść do piątku z powrotem do kościoła - Zebrane w ten sposób dary będą następnie rozdzielane wśród ubogich w  sobotę przed Świętem Ubogich przez Oddział Caritas. Akcja ta będzie propagowana także przez środki społecznego przekazu. Koszty toreb w tym roku pokrywa Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej akcji.
 13. Różaniec w przyszłą niedzielę prowadzą Róże św. Moniki, a w Lipinach kardynała Wyszyńskiego.
 14. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym o  obszerny fragment listu biskupów diecezji zaboru austriackiego, który był czytany we wszystkich kościołach 3 listopada 1918 roku, o niepodległości Polski i zadaniach jej obywateli, opis najważniejszych wydarzeń z całego regionu związanych z odzyskaniem niepodległości, dlaczego mamy obowiązek miłości ojczyzny, jak Kościół diecezjalny przysłużył się odzyskaniu wolności w 1918 roku oraz - dlaczego prąd podrożeje i jakie będą tego konsekwencje.  W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” - bezpłatny dodatek - komiks "Skauci Niepodległej oraz  czym się różni flaga od barw narodowych?; W „Niedzieli”  o tym, że Polskość przetrwała dzięki rodzinie i Kościołowi -Wywiad z Prezydentem RP Andrzejem Dudą; 
 15. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 9 rodzin, ofiarę złożyło 9 rodzin.  Bardzo prosimy, aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45:Jaworska Stanisława, Wójcik Barbara, Jeż Halina, Jeż Piotr, Starzec Maria; sobota na godz.7:45:Można Janina, Możny Krzysztof, Żelazny Dorota, Kawa Janusz, Kawa Zbigniew; Lipiny: Sak Anna, Kmieć Paweł;
 16. Uprzejmie proszę o segregację śmieci na cmentarzu. Dziękuję za zabierania śmieci do domu (w domu płacimy za śmieci tyle samo bez względu na ilość, na cmentarzu jest inaczej). 
 17. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.
 18. prof. Andrzej Michalik – Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie dziękuje za ofiary złożone podczas kwesty na cmentarzu. Codziennie w kaplicy seminaryjnej jest sprawowana Eucharystia w intencji Dobrodziejów naszego Seminarium.
 19. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Czesław Pikul z Lipin. Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie”.

 

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
 2. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach o godz. 17:00, które można jeszcze składać. We wtorek i sobotę wypominki w Lipinach o godz. 17:00;
 3. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 16:45!!!;
 4. W czwartek po Mszy Św. wieczornej o godz. 18:10 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Proszę o obecność.
 5. W roku, w którym świętujemy 100 - lecie Niepodległości Polski, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej w Luszowicach serdecznie zapraszają na wspólne „Śpiewanie pieśni patriotycznych" dedykowane tym, którzy oddali swe życie w obronie wolności naszej Ojczyzny. Spotkanie odbędzie się w sobotę 10.11.2018 r. o godzinie 18.00 w budynku szkoły.
 6. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Warto w tym dniu okazać naszą dumę z faktu bycia Polakiem. Zachęcamy do wywieszenia w naszych domach flag narodowych. Msza Święta za Ojczyznę o godz. 11:00. Zapraszamy poczty sztandarowe, rodziców z dziećmi, młodzież. Mszę Świętą za Ojczyznę poprzedzi uroczysta akademia przygotowana przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły.
 7. Natomiast dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipinach serdecznie zapraszają mieszkańców Lipin na przedstawienie pt. „Wolność”, które nawiązuje do 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Przedstawienie będzie 11.11. 2018r. w kaplicy po Mszy Św. o 9:45;
 8. Wyrażam wdzięczność nauczycielom za troskę o patriotyczne wychowanie swoich uczniów. Weźmy wszyscy jak najliczniejszy udział w modlitwie za naszą Ojczyznę
 9. W tym tygodniu w Liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – Poświęcenie Bazyliki na Lateranie; w sobotę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 10. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym o tym, czym jest dobra śmierć oraz czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci? oraz o młodych, którzy odsłonili piękne oblicze Kościoła; W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” - bezpłatny dodatek - komiks "Skauci Niepodległej oraz czym się różni flaga od barw narodowych?; W „Niedzieli” o tym jak zmienić czas żałoby po śmierci bliskich w tęsknotę? Oraz dlaczego w Polsce próbuje się wzniecać nastroje antykościelne?
 11. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 9 rodzin, ofiarę złożyło 9 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45:Kmieć Albina, Brzeziński Michał, Kazibut Józef, Starzyk Marian, Kuta Roman; sobota na godz.7:45:Moździerz Stanisława, Bator Stanisław, Kazibut Stanisław, Nawój Stanisława, Malec Emil; Lipiny: Niemczura Józef, Kukla Roman;
 12. Trwa przygotowanie do 100-lecia naszej Dostojnej Świątyni. Zostały dokończone prace związane z izolacją pionową i drenażem całego kościoła parafialnego na kwotę 152 785,87 zł. Została też wykonana mapa kanalizacji deszczowej i drenażu odwadniającego. Na powyższe prace otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury w kwocie 116 074,83zł. Bardzo gorąco dziękujemy Panu Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz za wszelką życzliwość Panu Posłowi Wiesławowi Krajewskiemu. Wyremontowana została także zakrystia na kwotę 47 824 zł. Na prace przy zakrystii otrzymaliśmy dotację 20 000 zł z Powiatu Dąbrowskiego , dziękujemy Panu Tadeuszowi Kwiatkowskiemu staroście, Panu Markowi Kopii wicestaroście oraz Panu Jerzemu Bączkowi radnemu powiatu. Zostały też wykonane drzwi do zakrystii w kwocie 12 300zł oraz naprawione rynny wokół kościoła i nowe czyszczaki w kwocie 11 100 zł. Pozostałe kwoty to nasza ofiarność. Gromadzimy środki na meble do zakrystii - dzięki ofiarom z festynu w kwocie 8845zł, i anonimowemu ofiarodawcy w kwocie 5000 zł oraz innemu pozostało do zapłaty za meble dębowe barokowe wykonywane w Kalwarii 85 000 zł. Meble do zakrystii będą naszym darem jubileuszowym. Stolarz wykonuje również nowe drzwi do naw bocznych, na które otrzymaliśmy dar 20 000 zł od Pana Romana Sipiory z Chicago. Przy drzwiach będą zamontowane daszki, trwają też prace przy dzwonnicy (strop pod dzwonami przemakał, odchodzi elewacja) zakupiono blachę za 1350 zł. Dziękuję za wszelką pomoc i życzliwość i ofiarność Panu Stefanowi Luszowieckiemu oraz Panu mgr inż. Krzysztofowi Mędali. Dziękuję też za wszelką pomoc Panu Piotrowi Wójcikowi, Panu Zbigniewowi Świerczek, Panu Józefowi Majcher i Panu Mirosławowi Majcher i innym;  Bracia i Siostry! Z całego serca dziękujemy za Waszą troskę o naszą świątynię wyrażającą się w darach modlitewnych i ofiarach materialnych. Niech Bóg błogosławi Wam, w życiu rodzinnym, osobistym i zawodowym.
 13. Proszono o ogłoszenie: Wójt Gminy Radgoszcz Marek Lupa, Radni Józef Foszcz, Władysław Bator, Krzysztof Mędala, kandydatka na Radną Marzena Drożdżowska i Radny Stanisław Żurawski serdecznie dziękują wszystkim mieszkańcom Luszowic i Smykowa za zaufanie i oddane głosy.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information