OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.
 2. Dziś przypada też Dzień Islamu – prośmy Trójjedynego Boga – Pana wszystkich narodów, o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem, choćby przez pamięć o naszym wspólnym ojcu wiary – Abrahamie.
 3. Dzisiaj przy okazji kolejnej niedzieli synodalnej jesteśmy zaproszeni do modlitwy za naszą parafię, którą tworzą różni ludzie. Ci bardziej i ci mniej wierzący. Ci praktykujący wytrwale swoją wiarę i ci, którzy już dawno zapomnieli o modlitwie i sakramentach. Jesteśmy wszyscy za siebie nawzajem odpowiedzialni przed Bogiem; Również dzisiaj spotkanie grup parafialnych o 17:00;
 4. Dziękujemy za ofiary składane dziś na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła i  kaplicy. Jesteśmy wdzięczni za ofiarność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Wszystkich Was, Naszych Drogich Darczyńców, otaczamy serdeczną modlitwą i wdzięczną pamięcią prosząc Boga, aby błogosławił Wam w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask.
 5. We wtorek w Lipinach nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej o godzinie 17:30.
 6. W środę spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Lipin, Msza Św. o 12:00
 7. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17:30.
 8. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:00.
 9. W piątek 17:10 godzinki o św. Józefie - nowenna do św. Józefa o godz. 17:30;
 10. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym. O godz. 16:45 Różaniec, medytacja, o 17:30 Msza św. i Komunia św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. modlitwa o uzdrowienie, modlitwa uwielbienia, apel.
 11. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 12. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, których mieszkańcy ustawicznie modlą się w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. Obejmijmy naszymi modlitwami Siostry Służebniczki posługujące w naszej parafii;
 13. Święto Ofiarowania Pańskiego kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.
 14. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Józefa i w Lipinach Róże św. Agaty;
 15. Zakończyliśmy czas kolędy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za życzliwe i otwarte przyjmowanie nas w swoich domach. Wasze Rodziny i Wasze domy ogarniamy modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem prosząc Boga, aby Was strzegł i ochraniał od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa oraz aby Jego dary i łaski spłynęły na Was w obfitości.  Dziękujemy za złożone ofiary, które w części przeznaczymy na Wyższe Seminarium Duchowne, zakony kontemplacyjne, Dom Księży Emerytów oraz na potrzeby parafii.
 16. W tym tygodniu patronują nam: 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła. 31 I – św. Jan Bosko (1815-1888), założyciel zgromadzenia salezjanów i Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Wiernych, wielki pedagog i apostoł młodzieży.
 17. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół, otoczenie oraz toalety zatroszczyli się: Poniedziałek godz. 7:45:Zaraza Aleksander, Chłopek Zdzisław, Cichoń Tadeusz, Frączkiewicz Władysława, Starzyk Władysław; Sobota godz. 7:45: Babiarz Kazimierz, Wątroba Marian, Frąc Andrzej, Cygan Krzysztof, Pulak Jan; Lipiny: Małek Józef, Małek Zbigniew;
 18. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

Życzymy wszystkim parafianom i pielgrzymom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego: Drodzy Diecezjanie! Przypadająca w tym roku setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II będzie okazją do Narodowej Dziękczynnej Pielgrzymki do Rzymu. Wierni ze wszystkich polskich diecezji zgromadzą się 17 maja na Placu św. Piotra na wspólnej Eucharystii pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka. Założeniem tego wydarzenia jest modlitewne zjednoczenie Polaków wokół osoby i dziedzictwa Świętego Papieża Polaka. Gorąco zachęcam wszystkich, którzy mają taką możliwość, do licznego udziału w Narodowej Pielgrzymce. Niech będzie to wyraz naszego przywiązania do Świętego Jana Pawła II oraz jego wielkiej spuścizny nauczania, którym pragniemy karmić się również przemierzając drogę V Synodu naszej diecezji. Na pielgrzymi szlak wyruszy z naszej diecezji m.in. cała wspólnota Tarnowskiego Seminarium Duchownego. Dla osób indywidualnych i grup parafialnych, ruchów oraz stowarzyszeń, została przygotowana przez Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo – Turystyczne „ITER” oferta wyjazdu do Rzymu. Zgłoszenia indywidualne i grupowe są przyjmowane w Biurze „ITER” przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie do 15 lutego 2020 r. Ufam, iż nasza diecezja będzie licznie reprezentowana podczas majowej Pielgrzymki Narodowej. Wszystkim Diecezjanom udzielam pasterskiego błogosławieństwa † Andrzej Jeż BISKUP TARNOWSKI
 2. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.
 3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.
 4. W piątek 17:10 godzinki o św. Józefie - nowenna do św. Józefa o godz. 17:30;
 5. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień.
 6. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.
 7. Składka do kopert w przyszłą niedzielę na ogrzewanie i ubezpieczenie kościoła i kaplicy. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Jesteśmy wdzięczni za ofiarność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Wszystkich Was, Naszych Drogich Darczyńców, otaczamy serdeczną modlitwą i wdzięczną pamięcią prosząc Boga, aby błogosławił Wam w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask.
 8. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Stanisława w Lipinach św. Agaty.
 9. W niedzielę 26.01.2020r. o godz. 17:00  w Domu Parafialnym św. Józefa spotkanie opłatkowe dla wszystkich, którzy należą do Rady duszpasterskiej i ekonomicznej, Akcji Katolickiej,  Poradni Rodzinnej, Chóru Parafialnego, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. Bractwa św. Józefa, grupy młodzieżowej oraz Caritas. Przynosimy na to spotkanie śpiewniki z kolędami. Serdecznie zapraszamy
 10. Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe i otwarte przyjmowanie nas w swoich domach. Wasze Rodziny i Wasze domy ogarniamy modlitwą i kapłańskim błogosławieństwem prosząc Boga, aby Was strzegł i ochraniał od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa oraz aby Jego dary i łaski spłynęły na Was w obfitości. Wszystkich, którzy nie mogli przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o zgłoszenie; Bardzo prosimy o przyjazd po księdza. W tym tygodniu kolęda według następującego porządku:  01.2020r.- Poniedziałek - ul. Tarnowska od  godz. 12:30 jeden ks. od Pana sołtysa  Józefa Foszcza , drugi od 12:30 od P. Janusza Dobosz w kierunku kościoła. 21.01.2020 Wtorek ul. Tarnowska od godz. 12:30 jeden ks. od Państwa  Szęszoł drugi od 14:30 od Państwa Nowak (Dom nauczyciela)22.01.2020r. Środa- od godz. 13:30 jedna strona ul. Dąbrowskiej jeden ks. od Państwa Wątroba   drugi od 14:30 od kościoła;23.01.2018r. Czwartek - od godz. 14:30  jedna strona ul. Dąbrowskiej jeden ks. od P. Leżoń drugi od 13:30 od sklepu „Cezar”; 24.01.2018r. Piątek od godz. 13:00 jeden ks. ul. 600-lecia od P. Żurawskich z Lipowej; drugi ks.  od godz. 14:30 ul. Mielecka od Państwa Zdarowskich;25.01.2018r. Sobota  – od godz. 8:30 jeden ks. ul. Witosa od P. Kurgana, ul. Nadbrzeżna, drugi od P. Józefa i Krystyny Majcher;
 11. Dziękujemy za troskę o czystość świątyni i Bardzo prosimy, aby o kościół, otoczenie oraz toalety zatroszczyli się: Poniedziałek godz. 7:45:Cierpik Kazimierz, Kmieć Anna, Juzwa Ryszard, Minor Bogusław, Ręczkowicz Marian, Foszcz Anna; Sobota godz. 7:45: Żurawski Leszek, Foszcz Małgorzata, Ptak Kinga, Żurawski Krzysztof, Żurawski Antoni, Wątroba Józef; Lipiny: Czarnik Grażyna, Miękina Dorota;
 12. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Wychodząc z kościoła możemy odebrać ulotkę informacyjną o sposobie przekazania 1 %. Przypominamy, że podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać lub sprawdzić, czy został już wpisany przez Urząd Skarbowy numer KRS naszej Caritas (0000211791) oraz kwota przekazywanego 1% podatku. Na stronie internetowej Caritas (caritas.diecezja.tarnow.pl) znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.
 13. W tym tygodniu patronują nam: 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.

Życzymy wszystkim parafianom i pielgrzymom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia.

 

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information