OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
 2. Dzisiaj niedziela inwestycyjna(do kopert) na potrzeby parafii. Kończymy prace związane z drenażem i izolacją pionową przy kościele parafialnym, gromadzimy też środki na meble i zabudowę do zakrystii(koszt mebli dębowych i zabudowy będzie wysoki). Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, zwłaszcza w każdą środę wieczorem podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i podczas piątkowej nowenny do św. Józefa. Bardzo gorąco dziękuję Panu mgr inż. Krzysztofowi Mędali za kompetentną, bezinteresowną pomoc i nadzór nad pracami przy naszej dostojnej świątyni i dar nowych drzwiczek do skrzynek prądowych i skarbca oraz Panu Stefanowi Luszowieckiemu za wszelką pomoc przy prowadzonych pracach.
 3. We wtorek w Lipinach o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00.
 5. Rodziców dzieci, które w maju przystąpią do I Spowiedzi i Komunii św. zapraszamy na Mszę św. w środę 26 września o godz. 18.00 a potem na spotkanie organizacyjne.
 6. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30.
 7. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie liturgiczne dla młodzieży z klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej. Proszę przynieść ze sobą deklaracje. Spowiedź od godz. 17.30.
 8. W piątek o17:30 godzinki do św. Józefa, nowenna do św. Józefa o godz. 17:50. Zapraszamy.
 9. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
 10. W sobotę możliwość spowiedzi przed odpustem w Lipinach od 17:00;
 11. Odpust w Lipinach ku czci Matki Bożej Różańcowej z Pompei w przyszłą niedzielę 30.09.2018r. o godz. 11.00 (nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.00 w Luszowicach).Prosimy mieszkańców Lipin o przygotowanie uroczystości, sąsiadów kaplicy prosimy o umożliwienie parkowania a Liturgiczną Służbę Ołtarza i Strażaków o uświetnienie uroczystości i czuwanie nad porządkiem. Bóg zapłać. Zapraszamy wszystkich parafian i gości.
 12. W niedzielę 30 września jest organizowana Dekanalna Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Stanisława do Szczepanowa ( o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości). Wyjazd o godzinie 8:40 z Lisiej Góry (parking przykościelny)Koszt pielgrzymki – 10 zł. Chętnych prosimy o zgłoszenie do środy włącznie (26.IX) na nr telefonu: 783076369.
 13. W przyszłą niedzielę z inicjatywy sołtysa Lipin Strażacy będą zbierać ofiary do puszek na rehabilitację Przemka Ptaka z Lipin;
 14. Informujemy, że spotkanie kandydatów z klasy VII szkoły podstawowej, również z rodzicami, będzie w pierwszy piątek miesiąca października o godz. 18.00.
 15. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów oraz obrazek z tekstem modlitwy za księży, oraz - w trosce o dzieci – ile snu potrzebują i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania? W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” - Bezpłatny dodatek - silikonowy różaniec na rękę; W „Niedzieli” o inicjatywie pomocy cierpiącym w czyśćcu i o kapłanach w centrum uwagi
 16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.
 17. W zakrystii można nabyć kalendarze z Gościa Niedzielnego (6zł)
 18. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 9 rodzin, ofiarę złożyło 9 rodzin.Bardzo prosimy, aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45:Żurawska Władysława, Chłopek Bożena, Gazduła Dominika, Banaś Wiesława, Grysztar Agnieszka; sobota na godz.7:45:Rzońca Ewa, Pikul Łucja, Banaś Józefa, Juszczyk Bogumiła, Ogorzelec Emila; Lipiny: Kurek Ryszard, Czerwiński Krzysztof;
 19. W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp.:Grażyna Jaworska-Motyka z ul. Jeziorańskiej oraz †Katarzyna Nowak z ul. Długiej ,mama ks. Józefa, pogrzeb w poniedziałek o 13:30 Różaniec, o 14:00 Msza Św. pogrzebowa. Polecajmy Grażynę i †Katarzynę Miłosierdziu Bożemu.

 

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.
 2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie. Dziś odpowiedzmy na pytanie: jak korzystamy z prasy, radia, telewizji i Internetu? Czy korzystanie ze środków przekazu czyni mnie mądrzejszym, lepszym i bliższym Bogu? Czy staram się przynajmniej raz w miesiącu kupić jakąś religijną gazetę i pogłębić przez to znajomość prawd wiary u siebie i u swoich dzieci?
 3. Bóg zapłać za ofiary: na drukowanie ogłoszeń( zakup papieru i serwisowanie drukarki) oraz ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
 5. We wtorek w Lipinach o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00.
 7. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30.
 8. W piątek o17:30 godzinki do św. Józefa, nowenna do św. Józefa o godz. 17:50. Zapraszamy.
 9. W piątek po Mszy Św. wieczornej w Domu Parafialnym spotkanie Grupy Młodzieżowej;
 10. W sobotę o godz. 10:00 w Domu Parafialnym spotkanie kandydatów na ministrantów, Apelujemy i prosimy rodziców o angażowanie chłopców do służby Bogu jako ministranci i lektorzy a dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 11. Przyszła niedziela inwestycyjna(do kopert) na potrzeby parafii. Kończymy prace związane z drenażem i izolacją pionową przy kościele parafialnym, gromadzimy też środki na meble do zakrystii. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, zwłaszcza w każdą środę wieczorem podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i podczas piątkowej nowenny do św. Józefa.
 12. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedzielę przed sumą Róże św. Weroniki a w Lipinach Matki Bożej Królowej Polski.
 13. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników w cenie 21 zł. oraz kalendarze z Gościa Niedzielnego (6zł)
 14. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży; 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867;21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista.
 15. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” (w którym o imieniu Boga. Co to znaczy wypowiadać je nadaremno?, o problemach współczesnego Kościoła oraz jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga.); „Niedzieli” ( w której o fake news a dziennikarstwie pokoju, o środkach społecznego przekazu), w „Małym Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek - kalendarz na rok szkolny.
 16. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 9 rodzin, ofiarę złożyło 9 rodzin.Bardzo prosimy, aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45:Moździerz Michalina, Kubik Jadwiga, Kazibut Zofia, Nowak Danuta, Foszcz Ewelina; sobota na godz.7:45:Ogorzelec Bożena, Ogorzelec Józefa, Ogorzelec Maria, Moździerz Bogusława, Ramocka Celina; Lipiny: Nadolska Helena, Kurek Andrzej;
 17. Odpust w Lipinach ku czci Matki Bożej Różańcowej z Pompei w niedzielę 30 września 2018 o godz. 11.00 (nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.00 w Luszowicach). Prosimy mieszkańców Lipin o przygotowanie uroczystości.
 18. Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie zaprasza wszystkich chętnych na cykl 10 konferencji tworzących kurs ALPHA, który będzie odbywał się w Ośrodku Dialogu, Formacji i Misji Alegoria (Tarnów, Plac Kazimierza 5) i rozpocznie się 15 października br. o godzinie 19:00.Cotygodniowe konferencje i spotkania starają się przybliżać uczestnikom najważniejsze wątki związane z chrześcijaństwem. Podczas spotkań można zadawać trudne pytania, poznać ciekawych ludzi i smacznie zjeść. ALPHA jest zarówno dla osób wierzących, wątpiących jak i poszukujących Boga. Równolegle będzie odbywał się kurs dla studentów prowadzony przez Duszpasterstwo Akademickie Tratwa w Tarnowie (szczegóły na stronie: tratwa.net).Uczestnictwo jest bezpłatne, a ilość miejsc ograniczona. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem formularza na stronie sne.tarnow.pl lub telefonicznie (730 066 929). Więcej informacji na stronie: sne.tarnow.pl oraz polska.alpha.org.
 19. Jeszcze tylko do południa można się zapisać na pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy na ogólnopolską pielgrzymkę małżeństw i rodzin, wyjazd 23.09.2018 o 5:00 z Luszowic. Koszt 60zł.Zapisy w zakrystii;
 20. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: †Halina Radziszewska oraz †Jan Wąż z ul. Słonecznej. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu.
 21. Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information