OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Chrystus wstąpił do nieba i zasiadł po prawicy Ojca. W Jego imię apostołowie głoszą wszystkim narodom zbawienie. Dzięki zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu dzieło Chrystusa trwa w Kościele, a On sam jest obecny w zwiastowanej na całym świecie Ewangelii. Nasza ojczyzna w niebie. Idźmy w życie i żyjmy tak, aby być tam, gdzie jest nasz Pan, który wstąpił do nieba.
 2. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
 3. Nowenna do Ducha Św. i Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15:30, do środy o 18:00.
 4. W środę, 31 maja, święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili zwiastowania i niesie Go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie, podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie. My przez chrzest również jesteśmy zobowiązani do niesienia światu dobrej nowiny o zbawieniu. Niech to święto pobudzi nas do większej gorliwości apostolskiej.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, w Lipinach do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godz. 18:00;
 6. W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30.
 7. W środę spotkanie kandydatów na ministrantów o 17:30 w Domu Parafialnym a ministrantów i lektorów po Mszy Św. Rodziców prosimy o akceptację i zachętę.
 8. W pierwszy czwartek godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17:00 ofiarujmy w intencji uproszenia nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii oraz w intencji pokoju na świecie i wszystkich dzieci; Nowenna do Ducha Św. i Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 18:00 a następnie Msza Św. wotywna o powołania.
 9. W czwartek spotkanie przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania o godz. 18:00 dla klas I gimnazjum z całej parafii. Obecność z rodzicami obowiązkowa.
 10. Pierwszy piątek - szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. Adorację od godz. 17:00 zakończymy Nowenną do Ducha Świętego i nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą Świętą wotywną o Sercu Bożym, składka na misje. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Św.
 11. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej codziennie pół godziny przed Mszą świętą oraz w czwartek i piątek od godz.17:00. W Lipinach w piątek od 15:30 ( Msza św. o 16:30)
 12. Wyjazd do chorych w piątek od Smykowa od godz.8:00 ul. tarnowska od 10:00 Lipiny od godz. 8:00.
 13. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy do udziału w nabożeństwie wynagradzającym. O godz. 17:30 Różaniec, medytacja pierwszo sobotnia, Msza Św i Komunia św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy św. ( modlitwa o odnowienie sakramentu bierzmowania, modlitwa o uzdrowienie, modlitwa uwielbienia, apel).
 14. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 15. W najbliższą niedzielę w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie przy Al. Matki Bożej Fatimskiej na placu koronacyjnym zostanie odprawiona uroczysta Msza święta połączona z obrzędem koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej o godz. 11:00. Niech nasz liczny udział w tym ważnym wydarzeniu będzie również wyrazem ponowienia aktu przyjęcia Matki Bożej za Królową naszych serc. Z naszego dekanatu z Łukowej wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości koronacyjne do Tarnowa 4 czerwca. Trasa pielgrzymki przebiegnie przez Pawęzów. Można przyłączyć się do tej pielgrzymki w Łukowej o godz. 8:00 lub w Śmignie o godz. 8:20. Zapraszamy. Z tej racji w najbliższą niedzielę nie będzie Mszy Św. o godzinie 11:00.
 16. Natomiast w niedzielę 11.06.2017 odbędzie się kolejny festyn parafialny. Zapraszamy parafian i gości.
 17. Na półkach prasowych nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy – 10-letnia Hiacynta i 11-letni Franciszek?,  o przełomie w sprawie Medjugoria , o koronacji figury MB Fatimskiej w Tarnowie i o 25-leciu parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie i „Mały Gość Niedzielny” w którym magnes na dobre wiadomości dziecka dla Mamy i  opowieści o wyjątkowych mamach;
 18. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 8 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 7:45 : Mendys Halina, Baran Józefa, Niemczura Janina, Galus Wiesława, Kiszka Bogusław; Sobota 7:45: Szydłowska Janina, Krechniak Maria, Sadowska Bogumiła, Wieczorek Bernadetta, Gancarz Krystyna; Lipiny: Sak Maria, Kułaga Jacek;
 19. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. Komisja d/s Cmentarza będzie wydawać zezwolenia na budowę i remonty nagrobków i grobowców.
 20. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Bronisław Kędzior z ul. Leśnej „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie”.
 21. ZAPOWIEDZI: Łukasz Boreczek zam. Panieńszczyzna i Magdalena Katarzyna Merchut zam. Smyków; Przemysław Dominik Żurawski zam. Luszowice i Monika Katarzyna Żurawska zam. Smyków; Grzegorz Paweł Chmura zam. Luszowice i Justyna Anna Ptak zam. Lipiny; Janusz Paweł Wyczesany zam. Miechowice Małe i Katarzyna Małgorzata Szydłowska zam. Luszowice;
 22. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z tym prosimy o przygotowanie ołtarzy: I ołtarz: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy” przy Domu Parafialnym odpowiedzialni: Straż Pożarna Smyków, baza materialna Smyków i Kąty; II ołtarz: „Bierzcie i jedzcie” Posesja Państwa Madurów odpowiedzialni Akcja Katolicka, baza materialna Luszowice Górne i Pniaki; III ołtarz: „Aby wszyscy stanowili jedno” Krzyż Solidarności odpowiedzialni Caritas i Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. baza materialna Świerże, ul. Dąbrowska, 600-lecia i pozostałe; IV ołtarz: „Idźcie i głoście” Plac św. Józefa (przy figurze św. Józefa) odpowiedzialni Straż Pożarna Lipiny, baza materialna Lipiny.
 23. Rada Sołecka i Ochotnicza Straż Pożarna w Luszowicach zapraszają mieszkańców Luszowic na „Piknik Rodzinny” na stadionie sportowym w Luszowicach dzisiaj 28 maja 2017 od godz. 15:00;

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 15:30 w dni powszednie o godz. 18:00. W Lipinach we wtorek, piątek i sobotę o godz. 16:30; Prosimy o liczny udział zwłaszcza dzieci i młodzieży.
 2. Od jutra, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie. Procesja w Dni Krzyżowe w poniedziałek, wtorek i środę po Mszy Św. o godz. 18:00 . W poniedziałek - do Krzyża koło Przedszkola, wtorek - do Krzyża Solidarności, środa - do Kapliczki koło Szkoły. Rozpoczęcie Mszą Św. w kościele parafialnym, a następnie procesja ze śpiewem litanii do Wszystkich Świętych, następnie modlitwa w punkcie docelowym procesji. W drodze powrotnej do kościoła śpiew litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny.
 3. 24 maja, w specjalne liturgiczne wspomnienie, zwracamy się do Maryi jako Wspomożycielki wiernych.
 4. 24 maja 2017r. (środa) Bp Stanisław Salaterski poświęci Szandar przedszkola bł. Edmunda Bojanowskiego i będzie przewodniczył Mszy Św. o godz. 11:00 w kościele parafialnym. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian i absolwentów przedszkola.
 5. W czwartek egzamin przed sakramentem bierzmowania dla klas II gimnazjum z Luszowic o godz. 16:00 w domu parafialnym, przeprowadzi go wizytator wyznaczony przez Ks. Biskupa. Na egzamin przynosimy indeksy i przychodzimy z rodzicami.
 6. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30. (za pół godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny)
 7. W piątek nowenna do św. Józefa i nabożeństwo majowe o godz. 18:00 (17:40 godzinki o św. Józefie),
 8. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego o 18:00.
 9. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz.18:00 podczas której przez wstawiennictwo najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Panu Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym utrudzeniu. Po Mszy Św. program artystyczny dla naszych mam w wykonaniu DSM.
 10. W roku setnej rocznicy objawień fatimskich, jako wspólnota diecezji tarnowskiej radujemy się historycznym wydarzeniem, jakim jest koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Tarnowie. Uroczysta Msza święta połączona z obrzędem koronacji, której przewodniczył będzie Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, zostanie odprawiona na placu koronacyjnym przy Al. Matki Bożej Fatimskiej w niedzielę 4 czerwca o godz. 11:00. Niech nasz liczny udział w tym ważnym wydarzeniu będzie również wyrazem ponowienia aktu przyjęcia Matki Bożej za Królową naszych serc. Z Łukowej wyruszy piesza pielgrzymka na uroczystości koronacyjne do Tarnowa 4 czerwca. Trasa pielgrzymki przebiegnie przez Pawęzów. Można przyłączyć się do tej pielgrzymki w Łukowej o godz. 8:00 lub w Śmignie o godz. 8:20.
 11. Informujemy, że 04.06.2017r. w związku z koronacją nie będzie Mszy Św. o godzinie 11:00.
 12. Natomiast w niedzielę 11.06.2017 odbędzie się kolejny festyn parafialny. Spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek po Mszy Św. wieczornej (zapraszamy chętnych parafian do przygotowania festynu) a po spotkaniu zebranie Akcji Katolickiej.
 13. Na półkach prasowych nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga? Jak uniknąć zawału i jak leczyć, o matkach wielkich Polaków – między innymi króla Jana III Sobieskiego i Tadeusza Kościuszki; „Miłujcie się”, i „Mały Gość Niedzielny” w którym magnes na dobre wiadomości dziecka dla Mamy i  opowieści o wyjątkowych mamach
 14. W minionymtygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 7 rodzin, ofiarę złożyło 7 rodzin. Bardzo prosimy, aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Poniedziałek na godz. 7:45 : Bator Maria, Kozyra Maria, Wajda Józef, Czerwony Krzysztof, Czerwony Jan; Sobota 7:45:Bator Janina, Kurgan Czesław, Król Czesław, Luszowiecka Stanisława, Początek Antoni; Lipiny: Cygan Maria, Dąbroś Dariusz;
 15. W przyszłą niedzielę składka do kopert na cele inwestycyjne. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Bóg zapłać. Będą kontynuowane prace przy kościele parafialnym dotyczące izolacji murów naszej dostojnej świątyni, i odwodnienia, trwa przygotowanie dokumentacji abyśmy pozyskali przyznane dotacje i rozpoczęli niebawem prace, potrzeby jest wkład własny, w Lipinach trwają starania dotyczące oświetlenia kaplicy (potrzebny też wkład własny) i pozyskania nowych miejsc parkingowych; kończą się prace przy porządkowaniu budynku gospodarczego, będzie nowy garaż na przechowywanie sprzętu , konieczny jest zakup nowej profesjonalnej maszyny do koszenia i odśnieżania. Przy kaplicy cmentarnej rozpoczną się prace związane z wymianą rynien i odprowadzeniem deszczówki oraz wykonaniem zadaszenia nad wejściem do krypty księży. Zbliża się 100 –lecie naszej świątyni i podejmujemy działania związane z powiększeniem i odnową zakrystii ( nowe meble, nowa posadzka) oraz nowa posadzka w prezbiterium.
 16. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Stanisława w Lipinach św. Agaty.
 17. ZAPOWIEDZI: Dominik Gajewski, zam. Smyków i Ewelina Jadwiga Schnit zam. Gruszów Wielki; Damian Paweł Lis, zam. Luszowice i Anna Łucja Łabudzińska zam. Luszowice; Grzegorz Paweł Chmura, zam. Luszowice i Justyna Anna Ptak zam. Lipiny;

W tym tygodniu patronujE nam:26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, znany z niezwykłej dobroci doradca papieży, założyciel Bractwa Trójcy Świętej, kapłańskiej kongregacji księży filipinów, a co ważne dla nas, Polaków, założyciel Kolegium Polskiego w Rzymie (wspomnienie obowiązkowe).

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Strona wykorzystuje pliki cookies, prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony! Zgadzasz się na wysyłanie cookies?

EU Cookie Directive Module Information