ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 20 maja 2018

1. Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin wspólnoty Kościoła. Apostołowie, umocnieni mocą z wysoka, wyszli z Wieczernika, aby dawać świadectwo o zmartwychwstałym Zbawicielu. Ich misja wciąż trwa i jest kontynuowana w Kościele.
  2. Dzisiaj o godz. 11:00 zapraszamy na jubileuszową Eucharystię, byśmy wspólnie dziękowali Panu Bogu za dar powołania ks. dr hab. Bogdana Węgrzyna prof. PWSZz naszej parafii oraz wypraszali dla niego potrzebne dary i łaski. Dziękując za wszelką pomoc w naszej parafii życzymy srebrnemu Jubilatowi, by dobry Bóg przez wstawiennictwo św. Józefa udzielał obfitych łask, błogosławił, wspierał i umacniał. Niech darzy zdrowiem i pozwoli dalej owocnie służyć Kościołowi. Drogi Jubilacie! Przeżywaj nadal Chrystusowe kapłaństwo według słów św. Jana Pawła II: "Ostatecznie zawsze potrzebny ludziom okaże się tylko kapłan świadom pełnego sensu swego kapłaństwa; kapłan, który głęboko wierzy, który odważnie wyznaje, który żarliwie się modli, który z całym przekonaniem naucza, który służy, który wdraża w swe życie program ośmiu błogosławieństw, który umie bezinteresownie miłować, który jest bliski wszystkim - a w szczególności najbardziej potrzebującym". Życzą Kapłani, Siostry zakonne i Wspólnota Parafii;
  3. Dzisiaj zapraszamy serdecznie wszystkich parafian i gości na VIII Festyn Parafialny. PROGRAM FESTYNU PARAFIALNEGO: Rozpoczęcie festynu o godz. 17:00, możliwość otrzymania „Szczęśliwej cegiełki"; Wybór szczęśliwego numeru nagrody głównej o 20:00; Wśród nagród rower, łóżka i inne bardzo cenne niespodzianki; O 21:00 Zakończenie festynu. Okazja do spotkania, dobrej zabawy, wiele atrakcji dla dzieci i rodziców. Występy dzieci z naszych szkół i przedszkola oraz zespołu muzycznego „Propozycja”; Dziękujemy redakcji tygodnika Niedziela za patronat nad festynem;
  4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 16.00. W Lipinach we wtorek, piątek i sobotę o godz. 16:30. Dziękujemy za modlitwę przy kapliczkach i krzyżach w naszej parafii.
  5. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 6:30,8:30,18:00 Lipiny(16:30);
  6. W środę i czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30.
  7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  8. W czwartek na Mszy św. o godz. 18:00 obrzęd przyjęcia aspirantów do grona ministrantów - prosimy o obecność wszystkich ministrantów z rodzicami. Nowym ministrantom życzymy gorliwości w pełnieniu służby Bogu przy ołtarzu, a rodzicom serdecznie gratulujemy. Apelujemy i prosimy rodziców o angażowanie chłopców do służby Bogu jako ministranci i lektorzy a dziewcząt do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  9. W piątek o 17:30 godzinki o św. Józefie, nowenna do św. Józefa po godzinkach;
  10. W sobotę zapraszamy do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. Po Mszy Św. program artystyczny dla naszych mam w wykonaniu DSM.
  11. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  12. Przyszła niedziela inwestycyjna na remont zakrystii i inne. Wyremontowana zakrystia będzie jednym z darów na jubileusz 100-lecia dedykacji naszej dostojnej świątyni. Można składać dary na 100- lecie. Na nowe drzwi do kościoła jest już darczyńca. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
  13. W związku z wprowadzeniem nowych przepisach dotyczących ochrony danych osobowych w Kościele katolickim w Polsce informuję, że zapowiedzi będą zamieszczane tylko gablocie ogłoszeń.
  14. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin.Bardzo prosimy aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: wtorek na godz.7:45:Wałaszek Beata, Nowak Ewelina, Ćwiok Małgorzata, Zuziak Maria, Żmuda Bernadetta, sobota na godz.7:45:Bator Maria, Kozyra Maria, Wajda Agata, Czerwony Stanisława, Czerwony Anna; Lipiny: Bogula Dorota, Bogula Włodzimierz;
  15. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym: jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu. Jak Polacy oceniają tę zmianę?, w „Małym Gościu Niedzielnym”- MISTRZOWSKI dodatek a w nim wszystko o mundialu 2018. Oraz tygodnik „Niedziela” w którym o pomniku, który przemówił”
  16. Proszono o ogłoszenie: 1.:Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo - Turystyczne "ITER" zaprasza na spotkanie z Marią Bober, pielęgniarką i piosenkarką, żoną i matką, pracującą obecnie w Niemczech przy osobach terminalnie chorych. Świadectwo życia ufnego w Bożą opiekę i bezgranicznie poświęconego służbie drugiemu człowiekowi wraz z częścią wokalną odbędzie się 26 maja br., o godzinie 19.00 w Kościele Św. Maksymiliana w Tarnowie. Zapraszamy całe Rodziny by wspólnie świętować Dzień Matki. Spotkanie pt. "Kocham Cie Mamo" poprzedzi Msza św. w intencji Wszystkich Mam celebrowana o godz. 18.00. Okolicznościowe bileciki, za dowolną ofiarą na cele statutowe Duszpasterstwa, można otrzymać w biurze "ITER" przy ul. Urszulańskiej 9 w Tarnowie lub bezpośrednio przed Mszą Świętą.
  17. W Lisiej Górze organizowany jest wyjazd do Lednicy koło Gniezna na ogólnopolskie spotkanie młodzieży, które odbędzie się 2 czerwca 2018 r. Wyjazd z Lisiej Góry 31 maja o godz. 23.00 (czwartek), powrót około południa 3 czerwca (niedziela). Oprócz spotkania nad Lednicą w planie jest m.in.: sanktuarium św. Józefa w Kaliszu oraz spływ kajakami po Warcie. Koszt wyjazdu 150 zł. Zapisy u ks. Tomasza tel. 506-134-892 bądź przez stronę parafialną w Lisiej Górze.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.