PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 15 lipca 2018

1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Bóg zapłać. Dziękujemy Panu Bogu za dar powołań kapłańskich oraz zakonnych i prosimy pokornie, aby i z naszej parafii Chrystus powołał do pracy w swojej winnicy. (Wspólnota seminaryjna zawsze zanosi modlitwę za darczyńców)
  3. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”- tygodniowy odpust w sanktuarium MB Szkaplerznej w Tarnowie
  4. We wtorek w Lipinach o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej .
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00.
  6. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30.
  7. W piątek nowenna do św. Józefa o godz. 17:50 o17:30 godzinki o św. Józefie. Zapraszamy;
  8. Składam podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w miniony poniedziałek w podjęcie pielgrzymów z Archidiecezji Przemyskiej, a zwłaszcza parafialnemu oddziałowi Caritas. Bóg Zapłać za piękne świadectwo miłości miłosiernej! Jestem wdzięczny Drodzy parafianie, że jak zawsze okazaliście wielką życzliwość i gościnność. Arcybiskup Metropolita Przemyski Adam Szal przekazuje wszystkim parafianom słowa wdzięczności i błogosławieństwo.
  9. Przyszła niedziela inwestycyjna na potrzeby parafii. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i przy rozmaitych okazjach na potrzeby parafii. Niech Bóg, którego hojność jest bez miary, wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i wstawiennictwu naszego Patrona św. Józefa.
  10. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Elżbiety, w Lipinach Św. Anastazji.
  11. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa,- o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia,- fakty i mity o kleszczach według Tomasza Rożka oraz „Niedzieli” w której miedzy innymi o papiestwie i znaczeniu małżeństwa i rodziny.
  12. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 7 rodzin, ofiarę złożyło 7 rodzin.Bardzo prosimy, aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45: Kawa Izabela, Zuziak Janina, Pikul Anna, Bączek Anna, Kruk Helena; sobota na godz.7:45: Cudak Barbara, Szewczyk Elżbieta, Kozioł Justyna, Łabudzińska Krystyna, Grzebień Dorota; Lipiny: Madej Zofia, Madej Marek;
  13. Przypominamy, że w świątyni obowiązuje odpowiedni strój, mężczyźni maja mieć długie spodnie a kobiety zakryte ramiona. Apelujemy o udziałwe Mszy Św., która jest uobecnieniem ofiary krzyżowej Jezusa, wewnątrz świątyni. Zachęcam do modlitwy w kościele w ciągu dnia . Duże drzwi są otwarte.
  14. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Weronika Babiarz z ul. Zachodniej i śp. Andrzej Król ul. Lipowej . Polecajmy ich dusze oraz zmarłych z naszych rodzin Bożemu miłosierdziu.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.