DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 września 2018

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.
  2. Dzisiaj niedziela inwestycyjna(do kopert) na potrzeby parafii. Kończymy prace związane z drenażem i izolacją pionową przy kościele parafialnym, gromadzimy też środki na meble i zabudowę do zakrystii(koszt mebli dębowych i zabudowy będzie wysoki). Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby parafii. Modlimy się za Was, Drodzy Darczyńcy, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, zwłaszcza w każdą środę wieczorem podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i podczas piątkowej nowenny do św. Józefa. Bardzo gorąco dziękuję Panu mgr inż. Krzysztofowi Mędali za kompetentną, bezinteresowną pomoc i nadzór nad pracami przy naszej dostojnej świątyni i dar nowych drzwiczek do skrzynek prądowych i skarbca oraz Panu Stefanowi Luszowieckiemu za wszelką pomoc przy prowadzonych pracach.
  3. We wtorek w Lipinach o godzinie 18:00 nowenna do Matki Bożej Pompejańskiej.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00.
  5. Rodziców dzieci, które w maju przystąpią do I Spowiedzi i Komunii św. zapraszamy na Mszę św. w środę 26 września o godz. 18.00 a potem na spotkanie organizacyjne.
  6. W środę i czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:30.
  7. W czwartek o godz. 18.00 spotkanie liturgiczne dla młodzieży z klas III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej. Proszę przynieść ze sobą deklaracje. Spowiedź od godz. 17.30.
  8. W piątek o17:30 godzinki do św. Józefa, nowenna do św. Józefa o godz. 17:50. Zapraszamy.
  9. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
  10. W sobotę możliwość spowiedzi przed odpustem w Lipinach od 17:00;
  11. Odpust w Lipinach ku czci Matki Bożej Różańcowej z Pompei w przyszłą niedzielę 30.09.2018r. o godz. 11.00 (nie będzie Mszy Świętej o godz. 11.00 w Luszowicach).Prosimy mieszkańców Lipin o przygotowanie uroczystości, sąsiadów kaplicy prosimy o umożliwienie parkowania a Liturgiczną Służbę Ołtarza i Strażaków o uświetnienie uroczystości i czuwanie nad porządkiem. Bóg zapłać. Zapraszamy wszystkich parafian i gości.
  12. W niedzielę 30 września jest organizowana Dekanalna Pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium św. Stanisława do Szczepanowa ( o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości). Wyjazd o godzinie 8:40 z Lisiej Góry (parking przykościelny)Koszt pielgrzymki – 10 zł. Chętnych prosimy o zgłoszenie do środy włącznie (26.IX) na nr telefonu: 783076369.
  13. W przyszłą niedzielę z inicjatywy sołtysa Lipin Strażacy będą zbierać ofiary do puszek na rehabilitację Przemka Ptaka z Lipin;
  14. Informujemy, że spotkanie kandydatów z klasy VII szkoły podstawowej, również z rodzicami, będzie w pierwszy piątek miesiąca października o godz. 18.00.
  15. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów oraz obrazek z tekstem modlitwy za księży, oraz - w trosce o dzieci – ile snu potrzebują i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania? W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” - Bezpłatny dodatek - silikonowy różaniec na rękę; W „Niedzieli” o inicjatywie pomocy cierpiącym w czyśćcu i o kapłanach w centrum uwagi
  16. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.
  17. W zakrystii można nabyć kalendarze z Gościa Niedzielnego (6zł)
  18. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin sprzątało 9 rodzin, ofiarę złożyło 9 rodzin.Bardzo prosimy, aby o kościół, otoczenie i toalety zatroszczyli się: poniedziałek na godz.7:45:Żurawska Władysława, Chłopek Bożena, Gazduła Dominika, Banaś Wiesława, Grysztar Agnieszka; sobota na godz.7:45:Rzońca Ewa, Pikul Łucja, Banaś Józefa, Juszczyk Bogumiła, Ogorzelec Emila; Lipiny: Kurek Ryszard, Czerwiński Krzysztof;
  19. W minionym tygodniu odeszły do wieczności śp.:Grażyna Jaworska-Motyka z ul. Jeziorańskiej oraz †Katarzyna Nowak z ul. Długiej ,mama ks. Józefa, pogrzeb w poniedziałek o 13:30 Różaniec, o 14:00 Msza Św. pogrzebowa. Polecajmy Grażynę i †Katarzynę Miłosierdziu Bożemu.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.