DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 31 sierpnia 2014

1.    Dziś przypada 22. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.

2.    Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza Św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły będzie celebrowana o godz. 800 w Luszowicach i 915 w Lipinach w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku. Zapraszamy również przedszkolaków z rodzicami. Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami. (Informacja dla młodzieży gimnazjalnej z Lipin: Rozpoczęcie roku szkolnego dla gimnazjum w Dąbrowie Tarnowskiej Mszą Św. o godz. 800, autobus wyjeżdża o 645 przystanek od Brnia).

3.    Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka. Módlmy się nieustannie o pokój na świecie.

4.    W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1800, w Lipinach do Matki Bożej Pompejańskiej we wtorek o godz. 1800. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od godz. 1730

5.    W pierwszy czwartek godzinę adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 ofiarujmy w intencji uproszenia nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii.

6.    W pierwszy piątek Msza Święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa i nabożeństwo z modlitwą za misje o 1800, składka na misje, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi świętej codziennie półgodziny przed Mszą świętą  oraz w czwartek i piątek od godz. 1700  W Lipinach spowiedź w piątek od godz. 1600 Msza Święta o 1630. Wyjazd do chorych w piątek od Smykowa i Lipin od godz.745, ul. tarnowska od 1000

7.    W tym tygodniu przypada także  pierwsza sobota miesiąca - dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi w pierwsze soboty miesiąca. Msza Św. o godz. 1800 (po Mszy św. adoracja z modlitwą o uzdrowienie oraz różaniec zakończony apelem Maryjnym). W pierwszą sobotę miesiąca z dziecięcym zaufaniem oddajmy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

8.    Bóg zapłać za składane ofiary na kaplicę w Lipinach i inne inwestycje w parafii.(Mosiężny Baranek na ołtarz kaplicy cmentarnej i kropielnica 1100zł) W ostatnim tygodniu 15 rodzin złożyło 1200zł( Pozostało do zapłatyza prace i blachę w Lipinach 6980zł 70gr.)

9.    Bardzo gorąco dziękuję za piękne świadectwo troski o  potrzebujących:  akcja  "Tornister pełen uśmiechu" przyniosła  pomoc 22 rodzinom a na ofiary kataklizmów zebraliśmy 2413zł37gr. i 5€. Bóg zapłać za Waszą dobroć i wrażliwość.

10.Serdecznie dziękuję P. Józefowi Starzyk za animowanie pielgrzymki autokarowej do Częstochowy a pielgrzymom za świadectwo wiary i modlitwę.

11.Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pracą i ofiarami troszczą się o czystość świątyni. W minionymtygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało 9  rodzin, ofiarę złożyło 9 rodzin.

12.Bardzo prosimy w tym tygodniu o troskę o kościół i otoczenie: Wtorek na godz. 745:Ogorzelec Maria, Moździerz Bogusława, Ramocka Celina, Żurawska Władysława, Chłopek Bożena; Sobota 745:Banaś Wiesława, Armatys Wiesława, Rzońca Ewa, Słabiak Zofia, Pikul Łucja. Lipiny: Kozioł Andrzej, Moździerz Julian.

13.Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże bł. Karoliny, w Lipinach św. Agaty

14.Na półkach prasowych jest nowy numerGościa Niedzielnego” w którym  odpowiedź  czy wojna może być sprawiedliwa? Jakie jest stanowisko Kościoła? Czy dzieciom należy dawać kieszonkowe? Jest również „Mały Gość” w którym dodatek specjalny ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole.

15.Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności + Józef Świerczek (zamówiono 20 Mszy Św.  oraz 10 z intencji uczestników pogrzebu). Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.

16. Zachęcam do nawiedzania kościoła w ciągu dnia. Apeluję również do dzieci i młodzieży, którzy przechodzą obok kościoła aby wstąpili na modlitwę. Duże drzwi są otwarte.

W tym tygodniu patronujĄ nam: 1 IX – bł. Bronisława (ok. 1200-1259), dziewica; jej krewnymi byli m.in. św. Jacek Odrowąż i bł. Czesław; żywiła głębokie nabożeństwo do Męki Pana Jezusa, które to doprowadziło ją na szczyty kontemplacji; na wszelkie dramatyczne wydarzenia w swoim życiu potrafiła patrzeć z wiarą i zaufaniem do Boga (wspomnienie obowiązkowe); 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła; od jego imienia pochodzi nazwa śpiewu liturgicznego określanego jako „śpiew gregoriański”, który przez Sobór Watykański II został uznany za własny śpiew liturgii rzymskiej; od tego papieża pochodzi też zwyczaj odprawia 30 Mszy św. za zmarłych zwanych „gregorianką” (wspomnienie obowiązkowe).

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia