NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 22 maja 2016

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie wykonywany właśnie z tą świadomością, że dotykamy niepojętej tajemnicy, niech będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.
  2.  Dziękujemy za  ofiary składane w dzisiejszą niedzielę na inwestycje w naszej parafii. Jesteśmy wdzięczni za ofiarność, wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Niech Dobry i Miłosierny Bóg błogosławi Wam w codziennym życiu i nie szczędził swoich darów i łask.
  3. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 15:30, w poniedziałek, wtorek i środę o 17:30 na zakończenie nabożeństwa udzielana jest Komunia Św. W Lipinach we wtorek, po Mszy Św. o godz. 16:30.
  4. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego. Zachęcamy też wszystkich parafian do indywidualnej modlitwy w tej intencji oraz w intencji naszych sióstr i braci chrześcijan cierpiących prześladowania.
  5. W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 17:00. (za pół godziny Adoracji Najświętszego Sakramentu można zyskać odpust zupełny)
  6. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało Msze Święte  o godz. 7:00, 10:00 i 16:00 w Lipinach o 8:30. Po Eucharystii o godz.10:00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe,(w strojach) ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Na procesję przygotowujemy feretrony i chorągwie: - św. Józefa – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, - Serce Pana Jezusa – Akcja Katolicka, - Pan Jezus Miłosierny – Caritas, - jedną figurkę Matki Bożej – KSM, drugą – DSM, - chorągwie – strażacy, baldachim- Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej. W liturgii bierze udział cała służba liturgiczna od najmłodszego do najstarszego (także z Lipin), bierzmowani z krzyżami , DSM. Zapraszamy też  chór parafialny. Zadbajmy również o czystość naszej duszy i o wzajemne pojednanie w rodzinach. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie półgodziny przed Mszą Św. oraz w środę od 17:00. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Jezusa Chrystusa o błogosławieństwo dla naszej ojczyzny i parafii, o pokój na świecie i w naszych sercach. Składka w tym dniu na hospicja i wyznaczone cele charytatywne. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.
  7. 7.    Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie: Msza Św. o 18:00 przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała po Mszy Św. procesja z Litanią do Matki Bożej Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego. W niedzielę procesja po sumie. W Lipinach procesja z Litanią do Matki Bożej po Mszy św. o 16:30 w piątek i sobotę.
  8. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego. Przez cały sobotni dzień będzie nam towarzyszyć modlitwa o jego rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy.
  9. W minionym tygodniu było wyznaczonych 10 rodzin, sprzątało  10 rodzin, ofiarę złożyło 10 rodzin.  Bardzo prosimy aby o kościół i toalety zatroszczyli się: Wtorek godz.7:45: Kiszka Władysława, Szydłowska Janina, Pikul Józef, Krechniak Maria, Świerczek Zbigniew; Sobota godz. 7:45:Sadowska Bogusława, Garcarz Agata, Garcarz Jadwiga, Wieczorek Bernadeta, Bednarczyk Ewa; Lipiny: Garncarz Edward, Mikos Krzysztof;
  10. Prosimy o prowadzenie Różańca w przyszłą niedziele Róże św. Stanisława w Lipinach św. Agaty.
  11. Na półkach prasowych jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” w  którym: - Światowe Dni Młodzieży w Krakowie to wydarzenie historyczne. Warto, by rodzice zachęcali swoje dorastające dzieci do udziału w nich. Obawy o bezpieczeństwo uczestników są przesadzone i   o przygotowaniach do koronacji figury MB Fatimskiej w Tarnowie;  W „Małym Gościu Niedzielnym”: dekoracja okna na Boże Ciało;
  12. W miniony czwartek sześciu chłopców zostało przyjętych do grona ministrantów. Nowym ministrantom życzymy gorliwości w pełnieniu służby Bogu przy ołtarzu, a rodzicom serdecznie gratulujemy.
  13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: †Adam Podosek  ze Smykowa. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie

ZAPOWIEDZI: Paweł Leśniewski, kawaler, zam. Radgoszcz i Klaudia Anna Kmieć, panna, zam. Luszowice;.

Bardzo gorąco dziękuję Drogim Parafianom za przygotowanie uroczystości jubileuszowych i dar nowego ornatu. Bóg Zapłać. Z racji imienin i jubileuszu  serdecznie zapraszam wszystkich parafian na plebanię -w niedzielę 22.05.2016r.  od godz. 17:00 – 21:00.

Życzę wszystkim parafianom i gościom dobrej niedzieli i błogosławionego  tygodnia